DEBRİYAJ VE BASKI BALATA SETİ DEĞİŞİMİ

DEBRİYAJ VE BASKI BALATA SETİ DEĞİŞİMİ


Debriyaj bir araçta belki de en çok kullanılan parçalardan biridir. Çünkü günlük hayatta, trafik içerisinde çok fazla dur kalk yaptığımız için, dolayısıyla debriyajı da çok sık kullanmış oluruz. Fakat güvenlikle ve konforla ilgili sorunlar yaşamamak adına debriyaj baskı balata belirli dönemlerde değiştirilmelidir. Peki debriyaj baskı balata nedir ve değişimi ne zaman yapılabilir?

 

Debriyaj Baskı Balata Nedir?

Debriyaja basıldığı zaman motor ve vites kutusu arasındaki bağlantı kesilir ve vites kolayca değiştirilebilir. Bu sistem yaklaşık 100 yıl önce geliştirmiş bir sistem olmasına rağmen, bugün hala kullanılmaktadır. Bu yüzden bir araç için en önemsenmesi gereken parçalardan biri olduğu rahatlıkla söylenebilir. Fakat aracın her parçasının olduğu gibi, zaman zaman baskı balata seti de değişmelidir.

 

Debriyaj Balatası Ne Zaman Değişir?

Araçlarda debriyaj balatası ya da baskı balata seti değişiminin ne zaman yapılacağı, aracın nasıl kullanıldığına ve kaç kilometrede olduğuna göre değişiklik gösterebilir. Fakat standart bir kullanımda, bir aracın baskı balata seti değişiminin ortalama 80000 kilometrede yapılması gerekir. Fakat elbette bu aracın kullanım durumuna göre 50000 kilometre ya da 100000 kilometre de olabilir. Eğer aranızda debriyaj balatası biterse, o halde debriyaj ile ilgili sorunlar yaşamaya başlarsınız. Hem sürüş güvenliği hem de sürüş konforu düşmüş olur.

Oto Parça Seç internet mağazası üzerinden aracınıza uygun bir debriyaj balatası satın alabilirsiniz. Firmada bulunan marka ve modeller şu şekildedir: BMW debriyaj seti, Chery debriyaj seti, Chevrolet debriyaj seti, Chrysler debriyaj seti, Citroen debriyaj seti, Dacia debriyaj seti, Daewoo debriyaj seti, Daihatsu debriyaj seti, Dodge debriyaj seti, Fiat debriyaj seti, Ford debriyaj seti, Honda debriyaj seti, Hyundai debriyaj seti, İnfiniti debriyaj seti, İsuzu debriyaj seti, İveco debriyaj seti, Jaguar debriyaj seti, Jeep debriyaj seti, Kia debriyaj seti, Lada debriyaj seti, Lancia debriyaj seti, Land Rover debriyaj seti, Lincoln debriyaj seti, Mazda debriyaj seti, Mercedes debriyaj seti, Mini debriyaj seti, Mitsubishi debriyaj seti, Nissan debriyaj seti, Opel debriyaj seti, Renault debriyaj seti, Peugeot debriyaj seti, Porsche debriyaj seti, Proton debriyaj seti, Range debriyaj seti, Renault debriyaj seti, Rover debriyaj seti, Saab debriyaj seti, Seat debriyaj seti, Skoda debriyaj seti, Smart debriyaj seti, Ssangyong debriyaj seti, Subaru debriyaj seti, Suzuki debriyaj seti, Tofaş debriyaj seti, Toyota debriyaj seti, Volkswagen debriyaj seti, Volvo debriyaj seti.

Aynı zamanda baskı balata konusunda bulabileceğiniz ürünler şunlardır: BMW baskı balata, Chery baskı balata, Chevrolet baskı balata, Chrysler baskı balata, Citroen baskı balata, Dacia baskı balata, Daewoo baskı balata, Daihatsu baskı balata, Dodge baskı balata, Fiat baskı balata, Ford baskı balata, Honda baskı balata, Hyundai baskı balata, İnfiniti baskı balata, İsuzu baskı balata, İveco baskı balata, Jaguar baskı balata, Jeep baskı balata, Kia baskı balata, Lada baskı balata, Lancia baskı balata, Land Rover baskı balata, Lincoln baskı balata, Mazda baskı balata, Mercedes baskı balata, Mini baskı balata, Mitsubishi baskı balata, Nissan baskı balata, Opel baskı balata, Renault baskı balata, Peugeot baskı balata, Porsche baskı balata, Proton baskı balata, Range baskı balata, Renault baskı balata, Rover baskı balata, Saab baskı balata, Seat baskı balata, Skoda baskı balata, Smart baskı balata, Ssangyong baskı balata, Subaru baskı balata, Suzuki baskı balata, Tofaş baskı balata, Toyota baskı balata, Volkswagen baskı balata, Volvo baskı balata.

Oto Parça Seç