FREN BALATASI MUAYENEDEN GEÇİYOR MU?

FREN BALATASI MUAYENEDEN GEÇİYOR MU?


Araç muayenelerinin her araç için düzenli olarak yapılması ve söz konusu araçların trafiğe çıkıp çıkamayacağının belirlenmesi gerekir. Bu hem sizin, hem de trafikte yer alan diğer araç sahiplerinin güvenliği açısından hayati derecede öneme sahiptir. Muayene sırasında her şeyi kontrolü yapıldığı gibi fren balatası kontrolü de yapılır. Peki fren balataları muayeneden geçer mi?

 

Fren Balataları Muayeneden Geçiyor mu?

Eğer fren araç fren balatası muayene sırasında sorunlu çıkarsa muayeneden geçemezsiniz ve aracınızın trafiğe çıkmasına izin verilmez. Eğer muayene sırasında fren balataları sorunlu çıkarsa, bu sorunu çözmeniz ve ardından tekrar muayeneye girmeniz gerekir. Ancak bu şekilde trafiğe çıkmanıza müsaade edilir. Fren balatalarının ömrü yaklaşık olarak 50000 kilometre civarındadır. Eğer aracınız bu kilometrenin üzerindeyse, bu durumda muayeneye girmeden önce, aracınızı bir bakıma sokmanız gerekebilir.

 

Fren Balatası Yedek Parça Nereden Alınır?

Fren balataların değişim zamanı geldiyse, o halde bunları orjinal parçalarla değiştirmeniz gerekir. Bu orjinal parçalara ulaşmak için de Oto Parça Seç internet mağazasını kullanabilirsiniz. Firma üzerinde bulunabilecek olan araç fren balatası marka ve modelleri şu şekildedir: Audi fren balatası, Alfa Romeo fren balatası, BMW fren balatası, Chery fren balatası, Chevrolet fren balatası, Chrysler fren balatası, Citroen fren balatası, Dacia fren balatası, Daewoo fren balatası, Daihatsu fren balatası, Dodge fren balatası, Fiat fren balatası, Ford fren balatası, Honda fren balatası, Hyundai fren balatası, İnfiniti fren balatası, İsuzu fren balatası, İveco fren balatası, Jaguar fren balatası, Jeep fren balatası, Kia fren balatası, Lada fren balatası, Lancia fren balatası, Land Rover fren balatası, Lincoln fren balatası, Mazda fren balatası, Mercedes fren balatası, Mini fren balatası, Mitsubishi fren balatası, Nissan fren balatası, Opel fren balatası, Renault fren balatası, Peugeot fren balatası, Porsche fren balatası, Proton fren balatası, Range fren balatası, Renault fren balatası, Rover fren balatası, Saab fren balatası, Seat fren balatası, Skoda fren balatası, Smart fren balatası, Ssangyong fren balatası, Subaru fren balatası, Suzuki fren balatası, Tofaş fren balatası, Toyota fren balatası, Volkswagen fren balatası, Volvo fren balatası.

 

Fren Balatası Fiyatları

Türkiye’de fren balatası fiyatları aracın hem markasına hem de modeline göre değişkenlik gösterir. Fakat fiyat konusunu belirleyen bir diğer unsur da, söz konusu yedek parçayı nereden aldığınızdır. Şu an pek çok sebebe bağlı olarak fren balatası fiyat ortalaması oldukça yüksek bir durumda. Dolayısıyla zarar etmemeniz adına uygun fiyatlar veren bir yedek parça firması ile çalışmanız gerekiyor. Türkiye’de bu firma Oto Parça Seç internet mağazasıdır. Nerede olduğunuz önemli olmaksızın, istediğini tüm yedek parçalar kısa süre içerisinde ve güvenli bir şekilde adresinize kargolanır.

Oto Parça Seç