MARŞ MOTORU NEDİR, PARÇALARI NELERDİR?

MARŞ MOTORU NEDİR, PARÇALARI NELERDİR?


Araçlar üzerinden iç aksamdan dış aksama kadar çok sayıda parça bulunur. Bu parçalardan her birini bilmek aracınız ile daha iyi bir iletişim kurmanıza ve sorun anında ne yapacağınızı bilmenize olanak tanır. Araç içerisinde tanımanız gereken parçalardan biri de marş motorudur. Peki marş motoru nedir ve marş motoru parçaları nelerdir?

                                     

Marş Motoru Nedir?

Araçlarda, aracın harekete geçmesini sağlayan ilk hareket marş motoru aracılığıyla yapılır. Yani aslında marş motoru bir nevi aracı harekete geçiren parçadır. Aracınızda marşa bastığını zaman, marş motorunun dişlileri ve krank motoru dişlileri birbirine geçer, ardından burada oluşan dönme momenti, volan dişlileri yoluyla krank miline iletilir. Böylece motorun harekete geçmesi sağlanmış olur. Marş motoruna aynı zamanda marş dinamosu da denir.

 

Marş Motoru Parçaları Nelerdir?

Marş motoru içerisinde toplamda 5 farklı parça bulunur. Bu parçalardan ilki elbette marş motoru olarak karşımıza çıkar. Diğer parçalar ise akümülatör, kontak anahtarları, selenoid ve volan dişlisidir. Eğer değişim için bir marş dinamosu ya da marş motoru parçaları ihtiyacınız varsa, bu durumda Oto Parça Seç internet mağazası üzerinden bu parçaları bulabilirsiniz. Burada marş dinamosu marka ve model seçenekleri şu şekilde belirlenmiştir: Audi marş motoru, Alfa Romeo marş motoru, BMW marş motoru, Chery marş motoru, Chevrolet marş motoru, Chrysler marş motoru, Citroen marş motoru, Dacia marş motoru, Daewoo marş motoru, Daihatsu marş motoru, Dodge marş motoru, Fiat marş motoru, Ford marş motoru, Honda marş motoru, Hyundai marş motoru, İnfiniti marş motoru, İsuzu marş motoru, İveco marş motoru, Jaguar marş motoru, Jeep marş motoru, Kia marş motoru, Lada marş motoru, Lancia marş motoru, Land Rover marş motoru, Lincoln marş motoru, Mazda marş motoru, Mercedes marş motoru, Mini marş motoru, Mitsubishi marş motoru, Nissan marş motoru, Opel marş motoru, Renault marş motoru, Peugeot marş motoru, Porsche marş motoru, Proton marş motoru, Range marş motoru, Renault marş motoru, Rover marş motoru, Saab marş motoru, Seat marş motoru, Skoda marş motoru, Smart marş motoru, Ssangyong marş motoru, Subaru marş motoru, Suzuki marş motoru, Tofaş marş motoru, Toyota marş motoru, Volkswagen marş motoru, Volvo marş motoru.

 

Marş Motoru Fiyatları

Türkiye’de marş motoru fiyat bilgisi, ürünü nereden aldığınıza göre değişir. Örneğin bazen orjinal olmayan ve marş motoruna yüksek fiyatlar ödeyebilirsiniz. Bazen de çok yüksek olmayan fiyatlara son derece kaliteli ve orjinal bir yedek parça bulabilirsiniz. Bunun için de hangi firmayla çalışacağınızı doğru şekilde belirlemeniz gerekir. Şu an marş dinamosu fiyat konusunda Türkiye’de yedek parça satışı yapan firmalar arasında en uygun rakamı Oto Parça Seç firması vermektedir. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Oto Parça Seç