Ateşleme Bobini

Ateşleme Bobini Araç Yedek Parçaları

Ateşleme Bobini
Ateşleme bobinleri, en son teknoloji kullanılarak üretilen direkt ateşlemeli benzinli motorlarda, her bir silindir için ayrı ayrı buji kafalarına takılmış olan ve 30 bin voltluk gerilim üreterek bujilerde kıvılcım oluşmasını sağlayan elektronik parçalardır.

Toplam Sayfa 397


Ateşleme Bobini Nedir?

Ateşleme bobini, araçlarda yer alan içten yanmalı motorun bujisi üzerinde kısa süreli voltaj yükselmesinin meydana gelmesi için kullanılan bir parçadır.

Ateşleme Bobini Nasıl Çalışır?

Bir diğer adıyla endüksiyon bobini olan ateşleme bobinleri kompakt elektrik transformatörleri olarak da bilinmektedir. Bu parçaların amacı otomobil akülerinde yer alan 12 voltluk düşük akım alarak yakıtı ateşlemek ve motoru kullanmak için gereken voltaj değerine yükseltilmesidir.

Otomobil motorları içerisinde yer alan her buji kendi ateşleme bobinlerine sahiptir. Bobin bujilere kablolarla bağlanır ya da kablo kullanılmadan direkt bujinin üstüne oturur. Bujinin işlem görmesi adına 15.000 ila 20.000 volt arasında elektrik ihtiyacı vardır.

Ateşleme Bobini Neden Önemlidir?

İletim gücü yüksek ateşleme bobinlerine sahipseniz aracınızı daha güvenli biçime getirebilirsiniz. Ancak böyle bir bobine sahip değilseniz aracınızdaki fazla yakıt tüketimine veya motorun yanlış biçimde ateşlenmesi gibi olumsuzlukların önüne geçemezsiniz.

Endüksiyon bobini veya indüksiyon bobini elde etmek için otoparcasec.com sitemizi ziyaret etmenizde fayda var. Çünkü indüksiyon bobin fiyatları firmamızda çok uygun olup ihtiyacınıza yönelik her türlü çeşidi yer almaktadır. Ayrıca yüksek kalitesi ile de müşterilerini memnun eden bu parçaları firmamızda bulmanız oldukça kolaydır.

Ateşleme Bobini Fiyatları

Ateşleme bobinleri kullanım alanına, işlevselliğine ve çeşitli özelliklerine göre farklı fiyat tarifelerine sahiptir. Ancak her çeşit ateşleme bobinini bulabileceğiniz firmamızda uygun fiyat seçenekleri mevcuttur. Piyasaya göre daha uygun fiyatlara sahip olacağınız ateşleme bobinleri ile araçlarınızda oluşabilecek fazla yakıt tüketiminin önüne geçmiş olacaksınız.

Yüksek kalite ve uygun fiyat vizyonu ile hareket eden firmamız yüksek müşteri memnuniyeti ile de dikkat çekmektedir. Siz de bu ağın bir parçası olmak istiyorsanız başta ateşleme bobinleri olmak üzere tüm oto parçalarınızı firmamız üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Araçlarınızın veriminin artması ve daha güvenli hale gelmesi için önemli seçimler yapmanız gerekmektedir. Bu noktada tercihlerinizi iyi belirleyerek hareket etmelisiniz. Firmamız en iyi ve en uygun fiyat seçenekleri ile hizmetlerine devam etmektedir. Siz de otoparcasec.com sitesine gelerek bu imkânlardan yararlanın.
Oto Parça Seç