Buji ve Takviye Kablosu

Buji ve Takviye Kablosu Araç Yedek Parçaları

Buji ve Takviye Kablosu
Buji kablosu, otomobilin ateşleme sisteminde ve bujilerle beraber kullanılan kablodur. Ateşleme bobininden veya distribütörden alınan elektrik, kablonun vasıtası ile bujilere aktarır. Böylece, yanma odasındaki hava veya yakıt karışımını ateşlemek için kıvılcım üretilir. Takviye kablosu ise akünün bitmesi ile kullanılır ve aküye bağlanan takviye kablosu, doğrudan biten akünün kutup başlarına takılır.

Toplam Sayfa 91


BUJİ VE TAKVİYE KABLOSU

 

Buji kablosu, aracın bujilerle ateşleme sisteminde kullanılır. Buji kablosu asli görevi olan enerji aktarımı görevini bujiler için üstlenmiştir. Ateşleme bobininden veya distribütörden alınan elektrik, kablonun vasıtası ile bujilere aktarır. Böylece, ateşleme bölümünde hava veya yakıt karışımını ateşlemek için kıvılcım üretilir.

 

Takviye kablosu ise akünün bitmesi durumunda başka bir araçtan aküye enerji aktarımını sağlamak için kullanılır. Takviye kablosu karşılıklı olarak iki aracın kurup başlarına takılarak araç çalıştırılır.

 

Buji kablosu ve takviye kablosu ne işe yarar?

Buji kablosu, aracın motorunun ateşlenmesi için gerekli olan enerjiyi bujilere taşıyan kablodur.

Takviye kablosu, aracın aküsünün bitmesi durumunda kullanılır. Akü kablosu, kullanmak için başka bir araca ya da dolu bir aküye ihtiyaç vardır.

 

Buji kablosu ve takviye kablosu alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

·         Üretici firmanın markası

·         Fiyat karşılaştırması

·         Aracınızın markasına ve modeline uygunluğu

·         Bütçenize uygunluğu

 

Buji kablosu ve takviye kablosu fiyatları

Buji kablosu ve takviye kablosu konusunda diğer tüm sektörlerde olduğu gibi markasına, kullanılan malzemeye, ürün çeşidine göre ve satıcısına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Buradaki önemli husus hem kaliteli malzemeden yapılmış buji kablosu ya da Takviye kablosu yardımcı malzemeleri bulmak hem de uygun akü takviye kablosu grubuna ulaşabilmektir. Tüm akü şarj kablosu markalarını bulabileceğiniz ve bulduğunuz bu sigorta parçalarını en iyi ve en uygun fiyatlarla karşılaştırabileceğiniz en iyi nokta otopracasec.com dur. Örneğin bobin kablosu gibi parçaları otoparcasec.com’ da diğer sitelerden daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz ve güvenle kullanabilirsiniz.

 

Hemen buji kablosu ve takviye kablosu satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Her çeşit buji kablosu ile ilgili kampanyalara otoparcase.com’ dan ulaşabilirsiniz. Buji kablosu fiyatı ve takviye kablosu fiyatı konusunda en uygun fiyat garantisi ve takviye kablosu ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitedir. Çeşitli markaların örneğin buji kablosu bosch, buji kablosu bora, buji kablosu clio, buji kablosu clio 2, buji kablosu clio 1.4 gibi ürünlere en uygun fiyatlarla otoparcasec.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Buji kablosu değişimi nasıl yapılır?

Buji kablosu değişimi, gibi durumlarda en yakın yetkili servise gidilmelidir ve arızası giderilmelidir. Buji kablosu değişimi faydaları, uzman kişiler tarafından değiştirildikten sonra  olan bir parçadır. Yakıt hortumu montajı esnasında yakıt hortumu kelepçesi doğru oranda sıkılmalıdır. örnek vermek gerekirse Tofaş marş otomatiği arızası, gibi çokça rastlanan arıza durumlarında yetkili servisler de ya da profesyonel yardım alınması gerekir.

Buji kablosu, bobin kablosu,takviye kablosu,akü takviye kablosu,akü kablosu,akü şarj kablosu,akü aktarma kablosu, aktarma kablosu,buji kablosu fiyat,takviye kablosu fiyat,buji kablosu arızası buji kablosu değişimi,buji kablosu değişimi faydaları,buji kablosu bosch,buji kablosu bora,buji kablosu clio,buji kablosu clio 2,buji kablosu clio 1.4

Oto Parça Seç