Fren Balatası

Fren Balatası Araç Yedek Parçaları

Fren Balatası
Fren balatası, otomotiv frenlerinde kullanılan fren balataları birçok maddenin bileşiminden yapılır. Bir fren balatasından istenilen temel özellikler, standartlara uygun aşınma direnci, sürtünme katsayısıdır. Frenleme sırasında sürtünme nedeniyle fren balataları aşırı ısınmaktadır. Aşırı sıcaklık nedeniyle balataların frenleme performansı değişebilmekte veya balatalar mekanik deformasyona uğramaktadır.

Toplam Sayfa 1350


Fren Balataları

Fren balataları, en genel anlamda motorlu araçlarda bulunan ve motorlu araçların yavaşlamasını, durmasını kolaylaştıran tekerlek sistemiyle de bağlantılı olan ancak araç fren sistemi üzerine etki eden bir mekanizmasıdır. Otoparcasec.com, fren balatası ürünlerini aracınızın marka ve modeline göre çeşitli fren balata ürünlerini bulmanız için listeler.

Fren balatalarının işlevi sürücü fren yaptığı zaman kampanalara sürtünmesi ve kampananın dönmesini engellemektir. Kısaca araba fren sisteminin en başında gelen oto parçalarından biridir. Bu işlev sonucu kampana kendi ekseninde dönemediği için araç yavaşlar ve durma noktasına gelir. Tekerlek sisteminde yer alan ve aracın durmasını sağlayan fren balataları, frene basıldığı anda kuvveti yumuşatma görevine sahiptir.

Ön Arka Fren Balatası Fiyatları

Fren balatası fiyatları, balatanın kalitesine ve türüne göre değişkenlik göstermektedir. Ancak ön fren balatası fiyatları ve arka fren balatası fiyatlarının çok uyguna gelmesi açısından alanında tecrübeli ve geniş müşteri ağına sahip otoparcasec.com sitesi üzerinden balata siparişlerinizi verebilirsiniz.

Böylece hem güvenli hem ucuz hem de kaliteli balatalara sahip olarak aracınızdaki araç fren balata sisteminin daha iyi olmasına katkıda bulunabilirsiniz. Aracınızın güvenliği ve uzun ömürlü olması adında balataların yanı sıra tüm oto parçalarını yine firmamız tarafından sipariş edebilirsiniz.

Balata Değiştirme Fiyatı

Bundan dolayı sıklıkla kontrol edilerek olası arızalara karşı önlem alınmalıdır. El freni çekik araba kullanmak, yüksek hız ve ani frenler zamanla fren balatalarını yıpratır ve etkisiz hale getirir. Arabanızın arka balata ve ön balata parçaları bu yüzden zarar görerek işlevselliğini kaybedebilir.

Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak ya da minimum düzeyde karşılaşmak adına ön fren balatası ya da arka fren balatası seçimi noktasında dikkat etmelisiniz. Yüksek kalitesi ve uygun fiyat seçenekleri ile otoparcasec.com sitesi üzerinden arka fren balata ve ön fren balata siparişlerinizi verebilirsiniz. Araç balatası hakkında kaliteli ve ucuz arayışınızı otoparcasec.som sitesi üzerinde sonlandırabilirsiniz.

Araç balata veya oto balata almak istediğinizde otoparcasec.com sitesini ziyaret etmenizde fayda var. Çünkü kaliteli ürün ve uygun fiyat seçenekleri ile müşteri memnuniyetine önem veren firmamız tarafından yapacağınız alışverişler ile aracınız eskisine göre çok daha verimli olacaktır. Geniş müşteri ağı ve kaliteli hizmet anlayışı ile çalışmalarını sürdüren firmamızda aracınıza uygun birçok parçayı bulabilirsiniz.
Oto Parça Seç