Hava Debimetresi

Hava Debimetresi Araç Yedek Parçaları

Hava Debimetresi
Hava debimetresi, hava filtresi kazanından motora ulaşan havanın kütlesini ve sıcaklığını ölçmek adına kullanılanılan cihazdır. Otomobilin motorunda bulunur ve konumu, emme manifoldunun ucunda bulunan gaz kelebeği ila hava filtre kazanının arasında bulunur.

Toplam Sayfa 149


HAVA DEBİMETRESİ

 

Hava debimetresi, araç filtresi kazanından geçip motora giden havanın kütlesini ve sıcaklığını ölçmek için kullanılan bir ölçüm cihazıdır. Emme manifoltunun ucundaki gaz kelebeği ile hava filtresi kazanının arasında bir konumda bulunur.

 

Hava debimetresi ne işe yarar?

Araç motoru içinde hava ve yakıt karşımın doğru ve iyi düzeyde tutulabilmesi için motor motorun içine yani yanma odasına alınan havanın doğru oranda tutulmasını sağlayan cihazdır.

 

Motora giden havanın miktarını hava debimetresi belirler. Doğru çalışmayan hava debimetresi aracın çekişini düşürür ve aracın performansının düşmesine ve aracın istop etmesine bile neden olabilmektedir. Hava debimetresi motorun içine sağlıklı hava akışı ve aracın düzgün ve doğru çalışabilmesini sağlayan önemli bir cihazdır. Hava debimetresi için çeşitli adlandırılmalar yapılmaktadır bunlar, ventil limitleme, hava kütle ölçer, gibi.

 

Hava debimetresi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

·         Üretici firmanın markası

·         Fiyat karşılaştırması

·         Aracınızın markasına ve modeline uygunluğu

·         Bütçenize uygunluğu

 

Hava debimetresi fiyatları

Hava debimetre fiyat konusunda diğer tüm sektörlerde olduğu gibi markasına, kullanılan malzemeye, ürün çeşidine göre ve satıcısına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Buradaki önemli husus hem kaliteli malzemeden yapılmış hava akışmetre yardımcı malzemeleri bulmak hem de hava akışmetre fiyat konusunda uygun araba akışmetre grubuna ulaşabilmektir. Tüm araç hava debimetre markalarını bulabileceğiniz ve bulduğunuz bu araç hava akışmetre parçalarını en iyi ve en uygun fiyatlarla karşılaştırabileceğiniz en iyi nokta otopracasec.com dur.

 

Hemen hava akış metre satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Her çeşit basınçlı hava debimetre ile ilgili kampanyalara otoparcase.com’ dan ulaşabilirsiniz. Hava akış debimetresi ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitedir. Debimetre air bmw e46, debimetre air bmw e60, debimetre air clio 3 gibi parçaları otoparcasec.com’ da diğer sitelerden daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz ve güvenle kullanabilirsiniz. Binlerce oto yedek parçayı aynı anda aynı noktada en uygun fiyatlara ve en kaliteli ürünlere ulaşabilmek günümüz dünyası için çok önemli bir avantajdır. Bu avantajı etkin bir biçimde kullanabileceğiniz tek adres otoparcasec.com’ dur.

 

Hava debimetre arızası

Hava debimetresi arızası gibi durumlarda en yakın yetkili servise gidilmelidir. Hava debimetre arızası durumunda parçaların uzman kişiler tarafından değiştirilmesi gereklidir. Uzman olmayan kişiler dışında ya da yetkili servisler dışında kimse hava debimetresi değiştirmemelidir. Aracın sistemine bağlı olan bu parçanın yanlış değişimi araç ve sürücüsü için büyük sorunlara yol açabilir ve insan hayatına zarar gelebilir. 

Oto Parça Seç