Helezon Yayı

Helezon Yayı Araç Yedek Parçaları

Helezon Yayı
Helezon yayı, araç tekerlerinin aracın şasi ve gövdesiyle birleştirildiği süspansiyon sistemidir. Yaylar, yaprak yaylar yani makaslar ve amortisörlerden oluşur. Genellikle, otomobil türü araçlarda helezon yaylar, ağır hizmet araçlarında ise makaslar kullanılır.

Toplam Sayfa 39


Oto Helezon Yayları

Oto Helezon Yayları, amortisör sisteminin etrafını saran, aracın engebeli yollarda sabit kalmasını, sarsılmasını ve savrulmasını önleyen yay parçasıdır. Aracın yerden yüksek tutulmasını da sağlayan helezon yayı, aracın ağırlığını taşıyarak dikey yönde gelen kuvvet uygulamasını sıkışma hareketiyle gidermeye çalışır. Bu sayede daha konforlu bir yolculuk ve kaza riskinin azalması mümkün olmaktadır. Otoparcasec.com’dan aracınız için aradığınız oto helezon yayını bulabilirsiniz.

Oto helezon yayları, düzenli kontrol ve değişim gerektiren helezon yayları, web sitemizde zengin ürün çeşitliliğiyle en dayanıklı malzemeden üretilmiş olarak satışa sunulmuştur.

Oto Helezon Yayı Fiyatları

Oto helezon yayı fiyatları, ürünün markası, modeli, sağlamlığı, malzeme kalitesi gibi pek çok değişken faktöre göre farklılık göstermektedir. Müşterilerimizin tamamının ihtiyacını karşılamak için her çeşit helezon yayı sitemizde bulundurmaktayız.

Web sitemizde yer alan tüm ürünler gibi helezon yay fiyatları da oldukça uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Piyasada yer alan helezon fiyatları arasında en avantajlı fiyat uygulaması firmamız tarafından yapılmaktadır. Müşterilerimiz ister peşin isterse taksitle kredi kartlarıyla ödeme yaparak kolaylıkla ve zorlanmadan alışveriş yapabilirler. Ön helezon fiyatı ve arka helezon fiyatı da dâhil olarak tüm ürün çeşitlerimizde indirim uygulamaktayız. Kaliteli ürünleri üstün hizmet anlayışıyla sizlere ekonomik fiyatlarla sunabildiğimiz için mutluyuz.

Helezon Yay Değişimi Nasıl Yapılır?

Araç amortisör değişimi, 2 nokta ile yapılabilir; Araçlarda önde ve arkada olmak üzere iki farklı noktada helezon yayı bulunur. Bu yaylara ön araç helezon yayı ve arka araç helezon yayı ismi verilmiştir. Bu yayların düzenli kontrolü ve değişimi şarttır. Yetkili servisler tarafından yapılan bu işlemlerde dikkat edilmesi gereken nokta hem öndeki hem de arkadaki helezon yaylarının aynı anda değiştirilmesidir.

Bu işlem şu şekilde yapılmaktadır: Araç yerden yükseltilir, tekerlekler ve amortisör civataları çıkartılır. Boşlukta kalan amortisörde helezon yayı sıkıştırılıp amortisör tablası sökülür. Ön oto helezon yayı ve arka oto helezon yayı çıkartılıp yerine yenileri takılır. Takılan yay sıkıştırılır ve amortisör tablası yerine konur. Yapılan tüm işlemler tersten tekrarlanarak işlem tamamlanmış olur.

Otoparcasec.com olarak web sitemizdeki helezon yayı çeşitlerimizle her daim hizmetinizdeyiz. Ürünlerimizi dilediğiniz tüm noktalara hızlı teslimat ayrıcalığıyla ulaştırıyoruz.

Oto Parça Seç