Konjektör

Konjektör Araç Yedek Parçaları

Konjektör
Konjektör (regülatör) , alternatörün ürettiği elektriğin volt ve akımını ayarlamayı sağlar. Bunun yanı sıra araç ve otomobilin devri yükseldikçe, alternatörden çıkan akım ve voltajı ayarlar.

Toplam Sayfa 85


KONJEKTÖR

 

Konjektör (regülatör),  bir nevi dengeleyicidir. Alternatörün ürettiği elektiriğin volt ve akımını dengelemeyi sağlar. Akımın şiddeti ne olursa olsun aküye giden enerjinin standart düzeyde olmasını sağlar. Aracın motorunun devrinin yükselmesi oluşan akımın şiddetinin de artmasına neden olur ve bu durumda devreye konjektör girer alternatörden çıkan enerjiyi dengeler. İşleyen bir sistemde her parça hayati öneme sahiptir çünkü parçaların birinin eksikliği ya da arızalanması diğer parçaların sağlıklı çalışmasını engelleyerek arızalanmasına neden olabilmektedir.

 

Konjektör ne işe yarar?

Konjektör, motor, şarj dinamosu ve akü arasında aküye gelen alternatif akımın şiddetini ayarlar. Motor devri yükseldikçe alternatörde üretilen enerjide yükselir ve bu enerjiyi dengeleyerek oluşabilecek sorunları engeller. Konjektör, akünün kullanım süresini doğrudan etkileyen önemli bir parçadır. Aküye giden akımın değişiklik göstermesi akü için zararlı bir durumdur ve bunun için konjektör hayati önem taşır.

 

Konjektör neden bozulur?

Konjektör,  elektronik bir parça olmasından dolayı kullanıma bağlı olarak bir ömrü vardır ancak bunların dışında araca düzenli bakım yapılmaması gibi durumlardan dolayı çabuk eskime gibi sıkıntılar oluşabilmektedir. Aracınızı rutin olarak bakıma sokmak aracın tüm parçaları için aracın sağlıklı işleyebilmesi için çok önemlidir.

 

Konjektör alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

·         Üretici firmanın markası

·         Fiyat karşılaştırması

·         Aracınızın markasına ve modeline uygunluğu

·         Bütçenize uygunluğu

 

Konjektör fiyatları

Konjektör fiyatları, diğer tüm sektörlerde olduğu gibi markasına, kullanılan malzemeye, ürün çeşidine göre ve satıcısına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Buradaki önemli husus hem kaliteli malzemeden yapılmış konjektör bulmak hem de uygun konjektör fiyat grubuna ulaşabilmektir. Örneğin bosch konjektörü otoparcasec.com’ da diğer sitelerden daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

 

Hemen konjektör satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Sevdiğiniz konjektör ve konjektörlerle ile ilgili kampanyalara otoparcasec.com’ dan ulaşabilirsiniz. Şarj dinamosu konjektörü fiyatı konusunda en uygun fiyat garantisi ve konjektör devresi ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitedir.  12V konjektör, 24V konjektör, gibi ürünlere en uygun fiyatlarla otoparcasec.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz. En uygun konjektör fiyatları konusunda ulaşabileceğiniz tek ve en iyi adres otoparcasec.com dur.

 

Konjektör değişimi nasıl yapılır?

Konjektör,  değişimi alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken önemli bir konudur. Bunun için yetkili servislerde ya da alanında uzman servislerce takılması gereken bir parçadır. Teknik ve kendi içinde özellikleri olan bu parçalar montaj esnasında tecrübe faktörü ön plana çıkmaktadır. Kesinlikle uzman olmayan kişiler değiştirme çabası içine girilmemelidir.

Oto Parça Seç