Kontak Anahtarı

Kontak Anahtarı Araç Yedek Parçaları

Kontak Anahtarı
Kontak anahtarı, bir aracın elektrik sisteminin kontrol edilebilmesine imkan tanıyan eleman olup aracın çalışmasını tetikleyen mekanizmadır. Binek araçların yanı sıra diğer tüm araçlar için de kontak anahtar çeşitleri bulunmaktadır.

Toplam Sayfa 5


KONTAK ANAHTARI

 

Kontak anahtarı, aracın çalışmasını sağlayan elektrik sistemine bağlı bir araçtır. Birçok marka ve model için farklılıklar göstermektedir. Zamana ve teknolojiye bağlı olarak çeşitli biçimlere bürünmüş olan kontak anahtarı bugün ki haliyle araç kullanımını kolaylaştıran bir araçtır.

 

Kontak, aracın durağan halden aktif hale dönüşünü sağlayan ilk parçadır. Sürücü kontağı çevirdiği an araç çalışmaya başlar ve hedeflenen rotaya ulaşmak için harekete geçilir.

 

Kontak anahtarı ne işe yarar?

Kontak anahtarı araç için çalışma eylemini sağlayan araçtır. Araç çalışmadığı sürece anlamsız bir bir araç haline dönüşür. Aracı ‘’A’’ noktasından ‘’B’’ noktasına götürmek için yapılacak olan ilk adım kontağı ya da kontak anahtarını çevirmektir.

 

Kontak anahtarı arızaları neden olur?

Araba kontağı, elektronik ve mekanik olarak birçok çeşide sahiptir. Elektronik oto kontak çeşitleri kullanılan süre ve yoğunluğa bağlı olarak yıpranır, değişim ya da tamire ihtiyaç duyabilir. Anahtarlı kontaklar için ise kontak anahtarı zor dönüyor, kontak anahtarı dönmüyor, kontak anahtarı boşa dönüyor gibi birçok arıza sorunu gündeme gelmektedir. Bu sorunlar sürücünün dikkatsiz kullanımı ya da parçanın ömründen dolayı ortaya çıkmaktadır ve dikkate alınması gerekmektedir.

 

Kontak anahtarı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

·         Üretici firmanın markası

·         Fiyat karşılaştırması

·         Aracınızın markasına ve modeline uygunluğu

·         Bütçenize uygunluğu

 

Kontak anahtarı fiyatları

Kontak anahtarı fiyatları, diğer tüm sektörlerde olduğu gibi markasına, kullanılan malzemeye, ürün çeşidine göre ve satıcısına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Buradaki önemli husus hem kaliteli malzemeden yapılmış kontak anahtarı ya da kontak anahtarı fiyatı bulmak hem de uygun kontak anahtarı grubuna ulaşabilmektir. Tüm kontak markalarını bulabileceğiniz ve bulduğunuz bu sigorta parçalarını en iyi ve en uygun fiyatlarla karşılaştırabileceğiniz en iyi nokta otopracasec.com dur. Örneğin kontak termiği gibi parçaları otoparcasec.com’ da diğer sitelerden daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz ve güvenle kullanabilirsiniz.

 

Hemen kontak anahtarı satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Sevdiğiniz kontak  çeşitleri ve kontak ile ilgili kampanyalara otoparcase.com’ dan ulaşabilirsiniz. Araba kontağı fiyatı konusunda en uygun fiyat garantisi ve oto kontak ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitedir. Tofaş kontak, kontak anahtarı anteni, marş kontak gibi ürünlere en uygun fiyatlarla otoparcasec.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz. En uygun kontak anahtarı fiyatları konusunda ulaşabileceğiniz tek ve en iyi adres otoparcasec.com dur.

 

Kontak anahtarı değişimi nasıl yapılır?

Kontak anahtarı değişimi, alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken önemli bir konudur. Bunun için yetkili servislerde ya da alanında uzman servislerce takılması gereken bir parçadır. Teknik ve kendi içinde özellikleri olan bu parçalar montaj esnasında tecrübe faktörü ön plana çıkmaktadır. Kesinlikle uzman olmayan kişiler değiştirme çabası içine girilmemelidir.

Oto Parça Seç