Korna

Korna Araç Yedek Parçaları

Korna
Korna, binek ve ticari araçlarda, yayaları ve diğer araçları uyarı adına kullanılan ve içinden hava geçirilerek çalınan borudur. Kornalar, ihtiyaç yerine göre farklılık gösterip elektrikli ve havalı olmak üzere ikiye ayrılırlar. Çıkardıkları sesler ile de tanımlanan kornalar bu kapsamda da çeşitlilik gösterirler.

TURBOKLAX 377951217
HEL 3CB 004 811-042
HEL 3CB 004 811-042
HEL 3CB 004 811-042
HEL 3CB 004 811-042
HEL 3CB 004 811-042
HEL 3CB 004 811-042
Toplam Sayfa 6


KORNA

 

Korna tüm taşıtlar için en önemli unsurların başında gelen hayati bir parçadır. Gerek ticari, gerek binek araçlar için yayalar ve trafikteki diğer araçlar için uyarıcı niteliğindedir. Trafikte karşılaşılan yaya hataları ya da araç sürücülerinin yaptıkları hatalarını fark etmeleri açısından önem arz etmektedir. Tabi gereksiz ve sürekli korna çalınması gürültü kirliliği oluşturduğundan dolayı yapılmaması gereken bir davranıştır. Gelişmiş toplumlarda hayati ya da önemli bir durum olmadığı takdirde korna kullanılması doğru bulunmamaktadır. Bu durum kent kültürü içerisinde değerlendirildiğinde toplum kuralları içerinde yer alması ve ciddiye alınması gereken bir konudur.

 

Teknik anlamda elektrikli kornalar ve havalı kornalar olmak üzere iki çeşit çalışma prensibine sahip korna vardır. Kornalar amacına uygun olması bakımından ihtiyaca göre şekilleniştir. Örneğin polislerin kullandığı polis kornasısirenleri ya da büyük ticari araçların kullandığı yüksek sesli havalı kornalar amaçlarına uygun bir şekilde seçilip kullanılmaktadır. Özel tasarım araçlar için kişisel beklentiler ön plana çıkmaktadır bu durum korna sektöründe geniş bir skala oluşturmuştur. İstediğiniz melodiyle (dadat kornadıdıt korna gibi) bile korna yapmak kolay hala gelmiştir. Çıkardıkları seslere bağlı olarak kornalar, çeşitli biçimlerde sınıflandırılmaktadır.

 

Çıkardıkları seslere ya da çalışma prensibine göre korna çeşitleri

· Havalı korna

· Dadat korna

· Dıdıt korna

· Geri vites kornası

· 12v korna

· Marin korna

· Kompresör korna

· Bazer korna

· Hido korna

· Seger korna

· Siren

· 24v korna

· Islık korna

· Arap korna

· Polis kornası

· Öküz korna

· Hella korna

· Tofaş korna

 

Korna fiyatları

Kornalar markalarına ve ürün çeşitlerine göre farklılık göstermektedir ancak korna alırken dikkat edilesi gereken en önemli faktör kaliteyi ucuza almaktır. Her bütçeye göre korna bulmak mümkündür ancak en ucuz korna en kaliteli korna olmayabilir. Bunun için bilinen, tanınan markalar tercih etmek daha doğru olacaktır. Bu bağlamda otoparcasec.com tüm korna ihtiyaçlarınıza uygun kaliteli ve ekonomik şekilde karşılayacak en doğru noktadır.

 

Korna seçimi yaparken

· Kalitesi ve maliyetine bağlı olarak bütçenizi

· Aracınıza uyumlu korna çeşidini

· Almak istediğiniz kornanın teknik özelliklerini

 

Bilmek doğru korna almanıza yardımcı olacak önemli noktalardır.

 

Hemen korna satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Sevdiğiniz korna markalarını ve yeni korna ile ilgili kampanyalara otoparcasec.com’dan ulaşabilirsiniz. Korna ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitesidir.

 

Korna değişimi nasıl yapılır?

Korna profesyonel ekipler tarafından değiştirilmesi gereken bir parçadır. Korna çeşidine ve donanımına bağlı olarak farklılıklar gösterdiği için uzmanlık gerektiren bir iştir. Değişim sürecinde profesyonel kişiler tarafından montajı yapılmayan korna montajı beraberinde ciddi problemler doğurabilmektedir. Araca ve beraberinde sürücüye zarar verebilecek sonuçlar doğmaması için kornanız uzmanlar tarafından değiştirilmelidir.

Oto Parça Seç