Marş Motoru ve Parçası

Marş Motoru ve Parçası Araç Yedek Parçaları

Marş Motoru ve Parçası
Marş motoru, akümülatörden aldığı elektrik enerjisiyle çalışan ve motordaki ilk hareketi sağlayan sistemdir. Kontağın çevrilmesiyle harekete geçirilen marş motoru krank miline bağlı olan volan dişlilerinin dönmesini, yakıt-hava karışımının motora dolmasını ve pistonların ilk hareketini yapmasını sağlar. Standart bir aracın en fazla enerji tüketen parçası marş motorudur.

Toplam Sayfa 143


Marş Motoru Parçaları

Şarj Dinamosu Parçaları, akümülatörden aldığı elektrik enerjisi yardımı ile motordaki hareketi sağlayan parçaya verilen isimdir. Şarj dinamosu (Marş motorunda) sorun olması halinde aracınız stop edebilir ve tekrar çalışmayabilir. Böyle bir durumda marş motoru (şarj dinamosu) değiştirilmelidir. Otoparcasec.com'da tüm binek ve ticari araçlar için özel satışa sunulan kaliteli şarj dinamoları mevcuttur. Aracınız için şimdi bir marş motoru alabilirsiniz.

Şarj Dinamosu Parçaları, kontağın çevrilmesi sonucunda çalışmaya başlayan ve motoru krank miline bağlı olan volan dişlilerinin dönmesini sağlar ve bu adımdan sonra yakıt hava karışımı olan yanıcı maddenin motora dolmasına neden olarak pistonların ilk hareketini meydana getirmesini marş motoru sağlamaktadır. Standart bir araçta en fazla enerji tüketimini sağlayan parça marş motorudur.

Volan, farklı zamanlarda oluşan iş sonucunda motorun orantısız güç üretmesini engelleyerek kusursuz bir sürüşü sağlar. Genellikle motorlu taşıtlarda ve büyük makinelerde kullanılmaktadır. Marş motoru fiyatları da kullanılacak makineye, araca göre değişim göstermektedir. Aynı zamanda marş motorunun gücü de marş motoru fiyatını etkilemektedir.

Oto Marş Motoru Güç Çeşitleri Nelerdir?

• 12V Marş motoru
• 24V Marş motoru

olmak üzere iki farklı güçte oto marş motoru yer almaktadır. Aracınızın motoruna göre volt seçiminiz de değişim göstermektedir.

Araba Marş Motorunun Hasar Gördüğünü Nasıl Anlarız?

Araba marş motoru hasar görürse, araçta kontak çevrildikten sonra araba çalışmıyor ancak marş motorunun sesi duyulmasına rağmen araç çalışmıyorsa marş motorunun dişlisinde hasar meydana gelmiş demektir. Bu sorunun oluşmasının en temel nedeni ise araç sağlıklı durumda iken araç marş aldıktan sonra marşa basılmaya devam edilmesidir.

Araç Marş Yastığı Nedir?

Araç marş yastığı, araçlarda marşın yedek parçalarından birisidir. Kusursuz sürüşün sağlanması ve marşın hasar görmesini engellemesi nedeniyle marş yastığı oldukça önemlidir. Aynı zamanda buna benzer pek çok parça marş sisteminde yer almaktadır. Marş çatalı, marş yastığı, marş dişlisi bunlardan bazılarıdır.

Araç Marş Kömürünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

• Aracınız çalışmıyorsa
• Akünüzde şarj varsa ancak araç hareketi sağlanmıyorsa
Marş dinamonuza elektrik geliyorsa ancak marş dönüşü olmuyorsa

Araç marş kömürünüzde tükenme meydana gelmesi olasıdır. Marş kömürünün bitmesi durumunda araç hiçbir şekilde çalışmamaktadır. Ancak marş motoru kömürü satın alarak ve değişimi sağlayarak aracınızı tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz. Otoparcasec.com yardımı ile sizlere her türlü araç parçası ve malzemelerini en uygun fiyatlarla ulaştırmaktayız. Yolda kalma olasılığınızı artıracak olan hasarı çok bekletmeden düzeltmeniz aracınıza zarar vermenizi de engelleyecek bir yöntem olacaktır.
Oto Parça Seç