Marş Otomatiği

Marş Otomatiği Araç Yedek Parçaları

Marş Otomatiği
Marş motoru, akümülatörden aldığı elektrik enerjisiyle çalışan ve motordaki ilk hareketi sağlayan sistemdir. Kontağın çevrilmesiyle harekete geçirilen marş motoru krank miline bağlı olan volan dişlilerinin dönmesini, yakıt-hava karışımının motora dolmasını ve pistonların ilk hareketini yapmasını sağlar.

Toplam Sayfa 25


MARŞ OTOMATİĞİ

 

Marş otomatiği, araç üstünde bulanan aküden aldığı enerjiyle aktif hale gelen ve motor çalışmasını sağlayan sistemdir. Sürücünün kontağı çevirmesiyle harekete geçen marş motoru dişlileri çalıştırarak motora yakıtı ve havayı doldurmasını ve pistonların çalışmasını sağlar.

 

Marş motoru aracın çalışmasını sağlayan ilk eylemlerden birini gerçekleştirmek için kullanılır.

 

Marş otomatiği, içerisinde selenoid, kömür, marş dişlisi, kolektör barındıran bir motordur. Araçta bulunan bütün parçalardan daha fazla enerji ihtiyacına sahip parça özelliğine sahiptir.

 

Marş otomatiği ne işe yarar?

Marş otomatiği, en basit anlatımıyla sürücün kontak anahtarını çevirdikten sonra motorun harekete geçmesini sağlayan mekanik süreci oluşturan motordur. Marş otomatiği çalışmadığında araç çalışmaz bu anlamda önemli bir parçadır. Elektrikle çalışan bir motor aracılığıyla yakıtla çalışan bir motorun çalışmasını sağlamakla görevli bir cihazdır. Mekanik anlamda başlangıç eylemini başlattıktan sonra işlevi biter ta ki araç durup tekrar çalıştırılmak isteyene kadar.

 

Marş otomatiği alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

 

·         Üretici firmanın markası

·         Fiyat karşılaştırması

·         Aracınızın markasına ve modeline uygunluğu

·         Bütçenize uygunluğu

 

Marş otomatiği fiyatı?

Marş otomatiği fiyat konusunda diğer tüm sektörlerde olduğu gibi markasına, kullanılan malzemeye, ürün çeşidine göre ve satıcısına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Buradaki önemli husus hem kaliteli malzemeden yapılmış marş otomatiği ya da her çeşit marş otomatiği bulmak hem de uygun marş otomatiği grubuna ulaşabilmektir. Tüm marş otomatiği markalarını bulabileceğiniz ve bulduğunuz bu sigorta parçalarını en iyi ve en uygun fiyatlarla karşılaştırabileceğiniz en iyi nokta otopracasec.com dur. Örneğin 12V marş otomatiği ve 24V marş otomatiği gibi parçaları otoparcasec.com’ da diğer sitelerden daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz ve güvenle kullanabilirsiniz.

 

Marş otomatiği satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Her çeşit marş ototmatiği ve marş otomatiği ile ilgili kampanyalara otoparcase.com’ dan ulaşabilirsiniz. Marş otomatiği fiyatı konusunda en uygun fiyat garantisi ve ara otomatiği ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitedir. Çeşitli markaların örneğin, bosch marş otomatiği, captiva marş otomatiği, clio marş ototmatiği gibi ürünlere en uygun fiyatlarla otoparcasec.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Marş otomatiği bozulursa ne olur?

Marş otomatiği bozulursa en yakın yetkili servise gidilmelidir ve arızası giderilmelidir.

Marş otomatiği, uzman kişiler tarafından yapılması gerekli olan bir çalışmadır. Marş otomatiği arızasına örnek vermek gerekirse Tofaş marş otomatiği arızası, gibi çokça rastlanan arıza durumlarında yetkili servisler de ya da profesyonel yardım alınması gerekir. 

Oto Parça Seç