Motor Yağları

Motor Yağları Araç Yedek Parçaları

Motor Yağları
Motor yağı, motorlu taşıtlarda motorun çalışan parçaları arasında kaygan bir yağ tabakası oluşturarak sürtünen yüzeylerin aşınmasını önler. Ayrıca motorun içinde çalışan parçaları temizler. Araçta yağın kullanımı önem arz eder. Eksik veya yanlış kullanımı halinde araçta yüksek maliyetli hasarlara neden olurken doğru kullanılan yağlar ise aracın performansını yükseltebilir.

Toplam Sayfa 68


ARAÇ MOTOR YAĞLARI

 

Motor yağı, her türlü araç için belirli aralıkla değiştirilmesi gereken rutin bir işlemdir. Motor performansı için ve ömrü için periyodik şekilde değiştirilme zorunluluğu vardır. 5 30 motor yağı10 40, motor yağı, 20 50 motor yağı, gibi çeşitli numaralarla sınıflandırılmışlardır.

 

Motor yağı nedir?

Motor yağı, motorlu taşıtlarda motorun mekanik parçaları arasına girerek parçaların kayganlaşmasını sağlayarak parçalar arasındaki sürtünmeyi azaltan motorun daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan bir malzemedir. Motor içindeki parçaların yüzeylerini temizlemek gibi bir görevi de yerine getirir. Motor için sağladığı yararlar düşünüldüğünde motor yağlarının önemini gözler önüne sermektedir. Motor yağını her yıl düzenli olarak değiştirmek gereklidir. Çünkü yıl içinde sürekli olarak motor içinde dolaşmakta olan motor yağı motor içindeki tortularla birleşince kirlenip özelliğini yitirmesine neden olur.

 

Motor yağı neden kullanılır?

Motor yağı motor performansı ve motor ömrü için kullanılır. Araç sahiplerinin araçlarının daha sağlıklı çalışabilmesi için ve motor performansını arttırmak ve motor ömrünü uzatmak için kullanılır. Bunların dışında ise araçtaki yağın azalması motordaki herhangi bir sıkıntı olup olmadığının da habercisi olmaktadır.

 

Motor yağı seçimi yaparken

Motor yağı seçimi yaparken daha önceden denenmiş bilinen ve kalitesiyle kendini ispatlamış markaların tercih edilmesi önemlidir. Çünkü araç araba motorları için çok önemli bir unsurdur. motor yağı alırken öncelikle aracınızın motoruna uygun yağ çeşidi bulmalısınız daha sonra bulduğunuz ürünün kalitesinden emin olduktan sonra uzman kişiler aracılığı ile değişimi yapılmalıdır.

 

Motor yağı fiyatları

Motor yağı fiyatları, diğer tüm sektörlerde olduğu gibi markasına, kullanılan malzemeye, ürün çeşidine göre ve satıcısına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Örneğin motor yağı fiyatı bir internet sitesinde pahalıyken otoparcasec.com’da ekonomik bir fiyata ulaşabilirsiniz.

 

Hemen motor yağı satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Sevdiğiniz motor yağı markalarını ve motor yağı ile ilgili kampanyalara otoparcase.com’dan ulaşabilirsiniz. Sadece motor yağı değil hidrolik yağ fiyatlarına da da en iyi en ekonomik fiyat otoparcasec.com’dadır. Araç yağları konusunda motor yağı, 5 30 motor yağı, 10 40 motor yağı, 20 50 motor yağ, hidrolik yağı, hidrolik araç yağı, 5w30 yağ, madeni yağ, hidrolik yağı, dot4, hidrolik yağı 46, hidrolik yağı 68, fren hidrolik yağı, direksiyon hidrolik yağı gibi yağ çeşitleri ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz en iyi adres otoparcasec.com’dur. En iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim otoparcasec.com’un temel prensiplerindendir.

 

Motor yağı değişimi nasıl yapılır?

Motor yağı, değişimi işlemi profesyonel ekipler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Kesinlikle konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olmayan insanlar tarafından motor yağı değişimi ya da montajı yapılmamalıdır.
Oto Parça Seç