Ön Amortisör

Ön Amortisör Araç Yedek Parçaları

Ön Amortisör
Amortisör aracın süspansiyon parçalarından birisidir. Genelde amortisör araçta sarsılmaları önleyen ve konforu artıran bir parça olarak düşünülür. Fakat süspansiyon sistemi yol üzerinde oluşan bozukluklardan kaynaklanan oluşabilecek sertlikleri emen ve aracın yükünü taşıyan ana unsurdur.

Toplam Sayfa 145


OTO ÖN AMORTİSÖRLERİ

 

Araç Ön Amortisörleri, araçtaki süspansiyon parçasıdır. Araçtaki yayların salınımını azaltmak ve engebeli yollarda sarsıntının en aza indirgenerek aracın savrulmasını ya da hakimiyetin kaybedilmesini engelleyici görevi vardır.

 

Otoparcasec.com web sitemizde bütün amortisör çeşitlerini bulabilirsiniz. Zengin ürün çeşidimiz piyasadaki rakiplerimiz arasında farklılığımızı yaratmaktadır.

 

Araç Ön Amortisör Değişimi Nasıl Yapılır?

Araç ön amortisör değişimi, bütüncül olarak yapılması gereken bir işlem olup, ön amortisörlerin değiştirilmesi gerektiğinde arka amortisörlerin de beraberinde değişimi yapılmalıdır. Her araçta önde ve arkada olmak üzere 2 çeşit amortisör bulunur. Ön amortisör ve arka amortisörler 2’şer adettir.

 

Amortisörlerin aşınmaya ve arızaya bağlı olarak düzenli değiştirilmesi gerekir. Bu değişim yapılmazsa; aracın fren sistemi etkileneceği için kaza yapma riski ortaya çıkar. Aracın savrularak direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi söz konusu olur.

 

Ayrıca ön amortisör değiştirildiğinde ön takımda rot balans ayarının yeniden yapılması gerekir. Amortisörler değişmezse lastiklerde daha erken aşınma görülür. Zamanla aracın diğer teknik aksamında da sorunlar yaşanması söz konusudur. Ve neticede amortisörler değişmezse güvenli yolculuk riske girmekle birlikte aracın bakım masrafları da artar.

 

Web sitemizde ihtiyacınız olan ön amortisör ve arka amortisör çeşitlerimiz daima hizmetinize sunulmuştur. Acil durumlarda hızlı teslimat seçeneğimizle ürünlerimize 7/24 hizmet sunma farkımızla sahip olabilirsiniz.

 

Yağlı Ön Amortisör ve Gazlı Ön Amortisör Farkları Nelerdir?

Yağlı Ön Amortisör ve Gazlı Ön Amortisör çeşitleri 2 adettir: Gazlı amortisör ve yağlı amortisör. Her araçta önde ve arkada 2’şer adet amortisör bulunur. Ön amortisör çeşitleri ise araç türüne göre 2 adet olmaktadır: gazlı ön amortisör ve yağlı ön amortisör.

 

Yağlı ön amortisör, yeni üretilen tüm binek araçlarda kullanılan amortisördür. Seri kullanımıma uygun olan amortisör çeşididir.

 

Gazlı ön amortisör ise, uzun yol araçlarında kullanılır. Bu araçlar daha ağır hareket eden, yük taşıyan araçlardır.

Otoparcasec.com web sitemizde ön amortisör yağlı ve ön amortisör gazlı ürün kategorilerimizde yer alan tüm çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz. Kaliteli ve markalı olan ürünlerimizin tamamı garantilidir.

 

Ön Amortisör Fiyatları Pahalı Mıdır?

Sektördeki amortisör fiyatları arasında en uygun fiyatlandırma bizim web sitemizde yapılmaktadır. Ön amortisör fiyatları ekonomik bir şekilde tüketiciye sunulmakta ve uygun ödeme koşullarıyla memnuniyet oluşturmaktadır.

Oto Parça Seç
Whatsapp Hattı
0530 667 37 32