Oto Anten

Oto Anten Araç Yedek Parçaları

Oto Anten
Anten, araçlarda radyo frekanslarını yakalamak ve net radyo sesi dinlemek adına kullanılan yardımcı aletlerdir. Antenler, günümüze kadar, uzun ve çubuk şeklinden, daha kısa ve tasarımı görsel hale gelmiş şekilde değişim sergilemişlerdir.

Toplam Sayfa 11


OTO ANTEN

 

Anten, araçlarda radyo frekanslarını yakalamak kullanılan bir parçadır. İlk kullanılmaya başlandığında ince ve uzun metal çubuk antenler işlev görmekteydi daha sonra teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha kısa ve görsel olarak daha minimal bir görünüme bürünmüştür. Biçimsel farklılıklar dışında da işlevselliği de gelişmiş daha temiz radyo sesi iletimi konusunda daha başarılı bir duruma evirilmiştir.

 

Anten nedir?

Anten, en temel ve yalın tanımıyla boşluktaki radyo frekanslarını yakalayan ve yakaladığı frekansı radyo aracılığıyla iletiminin sağlanmasına yardımcı olmak için kullanılan bir parçadır.

 

Otomotiv sektöründe üretilen araçların hemen hemen hepsinde kullanılan antenler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Anten dediğimiz parça anten tabanından ve bu tabana bağlı bir çubuk şeklindedir.

 

Anten neden kullanılır?

Anten araç içinde radyo dinlemek gibi en yaygın kullanımıyla karşımıza çıksa da resmi kurumlara ait birçok araç için telsiz anteni, telefon anteni ve televizyon anteni gibi birçok ihtiyacı karşılamak adına da kullanılır. Biçimsel olarak farklılıklar gösteren anten çubuğu eski model araçlarda metalden ve uzun bir görünüme sahipken şuan daha küçük ve dışının farklı malzemelerle kaplanmasıyla estetik bir hale bürünmüştür.

 

Çeşitli sınıflandırmalara göre antenler

·         Oluk anteni

·         Tepe anteni

·         Köpek balığı anten

·         Otomatik anten

·         Tavan anteni

·         Balıksırtı anteni

 

Anten seçimi yaparken

Araç anteni almadan önce yapılması gereke en temel şey aracınızın markası ve modelidir. Daha sonrasında araç anteni seçerken ne tür bir antene ihtiyacınızın olduğunun belirlenmesi gereklidir. Sağlam malzemeden imal edilmiş olmasına ve satış öncesi ve sonrasındaki müşteri memnuniyetine önem veren güvenilir markaların tercih etmekte fayda vardır. Tüm bunları belirledikten sonra doğru marka ve uygun fiyatlı anten temini edilmesi noktasında çalışılmalıdır.

 

Anten fiyatları

Anten fiyatları, diğer tüm sektörlerde olduğu gibi markasına, kullanılan malzemeye, ürün çeşidine göre ve satıcısına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Örneğin antenler kişinin talebine göre otomatik ya da manuel olabilmektedir. Otomatik antenler kullanım kolaylığı ve görüntü açısından tercih edilen bir parçadır. Buradaki önemli husus hem kaliteli malzemeden yapılmış araç anteni bulmak hem de uygun anten fiyatlarına ulaşabilmektir. Örneğin oluk anteni bir internet sitesinde pahalıyken otoparcasec.com’da ekonomik bir fiyata ulaşabilirsiniz.

 

Hemen anten satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Sevdiğiniz anten markalarını ve anten ile ilgili kampanyalara otoparcase.com’ dan ulaşabilirsiniz. Anten ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitedir. Oluk anteni, tepe anteni,  köpek balığı anteni, otomatik anten, balıksırtı anteni gibi birçok anten çeşidine en ekonomik fiyatlarla satın alabileceğiniz en doğru adres otoparcasec.com’dur.

 

Anten değişimi nasıl yapılır?

Anten değişimi antenin çeşidine markasına göre montaj biçimleri farklılıklar göstermektedir.

Ancak anten değişimi işlemi profesyonel ekipler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Kesinlikle konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olmayan insanlar tarafından anten değişimi ya da montajı yapılmamalıdır.

Oto Parça Seç