Oto Düğme

Oto Düğme Araç Yedek Parçaları

Oto Düğme
Düğme (anahtar) , araçlarda camların, farların, dikiz aynası ve flaşör gibi parçaların kontrolünü sağlamak amacıyla kullanılan elektronik devre içeren parçalardır. Darbe ve su kaçması gibi nedenlerden dolayı bozulabilirler, yabancı bir sıvı, uzun süreli el teri ve çizilmek sureti ise boyaları sökülür. Araç kullanıcıları bu iki nedenden dolayı değişim ihtiyacı hissederler.

Toplam Sayfa 63

Oto Düğme (Oto Anahtar)

Araba Aç Kapa Anahtar Düğmesi, sürücünün konforunu arttırmak ve her zaman çok daha iyi bir görüntü ve sürüş rahatlığı sağlayabilmek için küçük bir buton yardımı ile araca giriş ve çalıştırma için kullanılan anahtar tuşuna verilen isim düğmedir. Araba açma kapama anahtar düğmesi arızalanırsa veya zarar görürse otomobilinizi kontrol etmek güçleşecektir. Ayrıca, otomobiliniz güvensiz bir hale gelecektir. Oto aç kapa düğmenizin çalışmadığını fark ettiyseniz Otoparcasec üzerinden anahtar parçası değişiminizi yapabilirsiniz.

Oto Aç Kapa Anahtar Düğmesi, sürücünün anahtar ile çalıştırmasına gerek kalmadan ve hatta kapısını açmasına gerek kalmadan araç kişinin yani araç sahibinin yanına yaklaştığı 1 metre veya bir buçuk metre aralığında kapıları ve bagajı açarak kullanıma hazır hale gelmektedir.

 

Araç Düğmesi yani oto anahtar sistemi, bulunan araçlar genellikle yeni üretilen ve şık lüks araçlardır. Bu araçlarda anahtarsız kullanım özelliği de barındırmaktadır. Araç içine binen sürücü düğmeye tek bir hamleyle basarak aracın çalışmasını sağlayacaktır. Anahtar düğme araç içinde genellikle belirlenen ön konsol da yer almaktadır.

Araba Dörtlü Flaşör Düğmesi Neden Önemlidir?

Araçlar içerisinde mutlaka bulunması gereken ve elbette ki hayat kurtaran aracı istediğiniz noktada bırakma özgürlüğünü de kullanıcılara sunan müthiş bir icattır. Flaşör düğme sayesinde yaktığınız ışıklarınızla tek gidiş ya da dönüş hiç önemi olmadan istediğiniz noktada araçtan uzaklaşmanıza olanak sağlayacaktır. Bırakıp güvenle aracınızdan inebilirsiniz.

Ayrıca, flâşör anahtarı ile acil bir durum olduğunda diğer araçların anlaması adına ışıklarınızı açıp sağ şeritten yolunuza devam edebilir sürüş sırasında panik yaşamanız gerekmez. Öndeki ve arkadaki araçların bu ışıklarla ve verdiğiniz sinyalle kaza riskini en aza indirebilirsiniz. Kaza riskini en aza indiren bu düğme ile aracınızın ve yolcularınızın aynı zaman da diğer sürücülerin kaza riskini en aza indirebilirsiniz.

Araç sahipleri tarafından en çok tercih edilen dörtlü flaşör düğmeleri şunlardır;

· Ford focus 1 dörtlü flaşör düğmesi

· Toyota corolla dörtlü flaşör düğmesi

· Golf 7 dörtlü flaşör düğmesi sökme

· Focus 1 dörtlü flaşör düğmesi

· Honda civic dörtlü flaşör düğmesi

· Opel vectra b dörtlü flaşör düğmesi

· Peugeot 207 dörtlü flaşör düğmesi

· Nissan primera dörtlü flaşör düğmesi

· Citroen saxo dörtlü flaşör düğmesi

· Opel corsa c dörtlü flaşör düğmesi

Araçlarda Bulunan Aç Kapa Anahtarı Düğmesi Ne İşe Yarar?

Aç kapa anahtar düğmesi, araçlarınızın açma ve kapama görevini yerine getiren özellikle aracı muhafaza eden çalıştırma yani anahtar düğme dışında pek çok noktada otomatik olarak adlandırılan düğme özelliği olarak bilinir. Birçok binek araç, ticari araç ve motor markasının ve hatta hemen hepsinin tercih ettiği bu tasarım kullanıcıların konforu için dizayn edilmiştir. Otomatik cam ve kapı kilit düğmesi merkezi sistemle çalışan bu araçlarda mutlaka bulunur ve uzaktan müdahale ile rahatlıkla kontrol edilebilir.

Cam açma düğmesi, bir tuşla camı açıp hızlı bir şekilde kapatmanızı sağlayacaktır. Dışarıda bulunan dikiz aynalarını şoför koltuğundan düzeltmenin zorluğunu herkes bilir ve bunu engellemek adına ayna ayar düğmesi de bu araçlara eklenmiştir. 

Kapılar için kullanılan sağ kapı düğmesi ve sol kapı düğmesi ile kapıların açılımını sağlayabilirsiniz. Dörtlü anahtar adı verilen dörtlü düğmesi ile tüm kapıların aynı anda açılmasını kapanmasını sağlayabileceğiniz gibi arka kapı açma düğmesi ile arka kapıyı açabilir arka kapı kapama düğmesi ile de kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Oto Parça Seç
Whatsapp Hattı
0530 667 37 32