Oto Piston Segman

Oto Piston Segman Araç Yedek Parçaları

Oto Piston Segman
Piston, motor bloğunun içindeki bir silindirin içine yerleştirilen, ileri-geri hareket eden disk şeklindeki parçadır. Bir kola (biyel kolu) bağlı olan piston, motordaki gerekli yerlerde kullanılmak üzere krank milini döndürür.

Toplam Sayfa 316


OTO PİSTON SEGMAN

 

Piston segmanları, içten yanmalı 4 zamanlı ve 2 zamanlı motorların içerisinde yer alan silindir bloklar içerisinde hareket eden motor piston segmanları, üzerine açılmış segman kanallarının içinde çalışan parçalardır. Piston segmanlarında herhangi bir arızanın meydana gelmesi durumunda, karterde yer alan yağ ve havanın silindir boşluğuna sızmaya başlayacaktır.

 

Motor piston segmanları, bu yağların sızdırılmadan kendi yolunda ilerlemesi ve herhangi bir çevre kirliliğine yol açılmamasından dolayı araçlar için önemli parçalardır. Gri dökme demirinden veya çelik alaşımlardan yapılan bu parçalar sıkıştırma zamanı esnasında silindir içerisinde yer alan havanın kartere sızmasını engellemek için kullanılmaktadır.

 

Otomobil çalıştırıldıktan sonra segmanların belirli bir süre aşınması veya tahrip olmasıyla birlikte silindirler içerisinde sızan motor yağı benzin ile karışarak yanar. Bu nedenle motor yağ eksiltir ve çevre kirliliğine sebep olur.

 

Siz de aracınızın verimi ve bu gibi olumsuzluklar karşısında önlemler açısından otoparcasec.com sitesi üzerinden motor tamir kiti ya da piston segmanlarından sipariş ederek aracınıza entegre edebilirsiniz.

 

Motor Piston Segmanları Fiyatları

Aracınızın motoru içerisindeki silindir bloklardan yağ ve hava sızmalarını önlemek suretiyle piston segmanlara ihtiyacınız vardır. Ayrıca şaft arızalarının de önlenmesi açısından şaft askısına da ihtiyacınız olacaktır. Bu gibi malzemelerin özellikle de piston segman fiyatının araştırmasını yaparak ihtiyacınıza uygun en iyi kararı siz verebilirsiniz.

 

Sektörde markalı ve uygun fiyat seçenekleri ile kaliteli hizmeti vizyon edinen firmamız tarafından yapacağınız siparişler ile araçlarınız daha sağlıklı ve güvenli olacaktır. Araçlarınıza kazandıracağınız bu oto parçaları ile birlikte araçlarınızda verimi artırmanın yanı sıra kendi güvenliğinizi de oluşturacak ve çevreye de zarar vermemiş olacaksınız.

 

Tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak kaliteli oto parçalarına yönelmeniz en doğru seçim olacaktır. Geniş müşteri portföyü ve yüksek müşteri memnuniyeti ile çalışmalarını hızla ve kaliteli biçimde devam ettiren firmamızda piston segman, motor segman, silindir kapağı, motor tamir kiti gibi malzemelerin yanında aracınızın ihtiyaç duyduğu tüm oto parçalarını da bulabileceksiniz.

 

Kaliteli ürün ve uygun fiyat seçeneklerinden yaralanmak adına siz de otoparcasec.com sitesini ziyaret etmeli ve ihtiyacınıza uygun oto parçalarını sipariş etmeye başlayabilirsiniz.

Oto Parça Seç
Whatsapp Hattı
0530 667 37 32