Oto Röle ve Flaşör

Oto Röle ve Flaşör Araç Yedek Parçaları

Oto Röle ve Flaşör
Röle, üzerinden akım geçtiği zaman çalışan elektromanyetik bir devre elemanıdır. Röleler başka bir elektrik devresinin açılıp kapanmasını sağlayan elektriksel anahtarlardır. Bu özellikleri ile bir nevi transistörler gibidirler. Flaşörler, en çok arıza yapan sistemlerden birisidir. Elektronik ve mekanik olarak ikiye ayrılırlar.

Toplam Sayfa 47


OTO RÖLE VE FLAŞÖRÜ

 

Röle, elektromanyetik bir devre parçasıdır ve üzerinden akım geçtiği takdirde çalışır. Röleler başka devrelerin çalışmasını sağlayan elektronik bir anahtardır. Küçük değerli bir akımı kullanarak yüksek değerli bir alıcıyı anahtarlamak için yani açma kapama işlemini gerçekleştirmek için kullanılır. Röleler, birden fazla anahtarın görevi yerine getirebilir yani birçok yükü üstlenebilen bir cihazdır.

 

Flaşör, aracın arkasında 2 şer adet ve önünde 2 şer adet bulunan sinyal lambalarının aynı anda yanım sönmelerini sağlayan cihazdır. Senkronize hareketin trafikteki önemi yadsınmaz aracın arkasındaki, önündeki diğer şoförler için uyarıcı görev üstlenir.

 

Röle ve flaşör ne işe yarar?

Röle, çoklu anahtar görevi sağlayan bir cihazdır pratik bir cihaz olmasından kaynaklı sistemi de pratikleştiren bir unsurdur.

Flaşör, sinyal lambalarının aynı anda senkronize şekilde yanıp sönmesini sağlayan bir cihazdır. Yani günlük hayatta gördüğümüz sinyallerin yanıp sönmesini sağlayan cihazdır.

 

Röle ve flaşör alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

· Üretici firmanın markası

· Fiyat karşılaştırması

· Aracınızın markasına ve modeline uygunluğu

· Bütçenize uygunluğu

 

Röle ve flaşör fiyatları

Röle fiyatı ve flaşör fiyatıdiğer tüm sektörlerde olduğu gibi markasına, kullanılan malzemeye, ürün çeşidine göre ve satıcısına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Buradaki önemli husus hem kaliteli malzemeden yapılmış röle ya da flaşör bulmak hem de uygun röle ve flaşör grubuna ulaşabilmektir. Tüm röle ve flaşör markalarını bulabileceğiniz ve bulduğunuz bu sigorta parçalarını en iyi ve en uygun fiyatlarla karşılaştırabileceğiniz en iyi nokta otopracasec.com dur. Örneğin sigorta rölesi gibi parçaları otoparcasec.com’ da diğer sitelerden daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz ve güvenle kullanabilirsiniz.

 

Hemen fren ve geri vites müşürü satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Röle çeşitleri ve flaşör ile ilgili kampanyalara otoparcase.com’ dan ulaşabilirsiniz. Sinyal flaşörü fiyatı konusunda en uygun fiyat garantisi ve sinyal flaşörü ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitedir. Motor rölesi, sinyal flaşörü, sigorta rölesi, far rölesi, kızdırma rölesi, klima rölesi, mini röle, röle ventili, mikro röle, silecek zaman rölesi,  gibi ürünlere en uygun fiyatlarla otoparcasec.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Röle ve flaşör değişimi nasıl yapılır? 

Röleler, mekanik yapıya sahip elektronik işleri çözümlemeye yarayan bir cihaz olmasından dolayı çabuk arızalanır. Aynı şekilde flaşörlerde çokça arıza yapan bir parçadır. Bu parçalar doğrudan araç donanımına bağlı özel parçalardır ve uzman olmayan inşalar tarafından değişiminin yapılmaması gerekir. Yetkili servilerce ya da alanında uzman kişilerce yapılması gereken parçalardır.

Oto Parça Seç