Oto Sensör ve Oto Valf

Oto Sensör ve Oto Valf Araç Yedek Parçaları

Oto Sensör ve Oto Valf
Sensör ve valf, değişiklikleri algılayan küçük cihazlardır.

Toplam Sayfa 3347


OTO SENSÖR VE OTO VALF

 

Sensör, araç içinde oluşan bütün değişiklikleri algılayan küçük cihazdır. Sensörller araç içerisinde çokça bulunmaktadır bunlar, basınç sensörü, hız sensörü, ısı sensörü, map sensörü  gibi birçok sensörlerdir.

 

Valf,  motor silindirinin tepe kısmında olan ve gaz girişini sağlayan subaplara verilen diğer isime denir. Motordaki pistonların hareket etmesini sağlayan enerjiyi oluşturmak için silindirlerin içine gerekli yakıtın girişini sağlayan cihazdır.

 

Sensör ve valf ne işe yarar?

Sensörler, araç içerisinde olan ve anormal ve normal durumlar için uyarıcı niteliği taşımaktadır. Bu sensörler için örnek vermek gerekirse hız sensörü aracın hızını algılayan ve göstergeye iletilmesini sağlayan cihazdır.

 

Valfler, motorun çalışması için gerekli olan yakıtların silindirlere girmesini sağlayan parçadır ve bu sayede motor içerisindeki yakıtlar ateşlenerek pistonların hareket etmesini sağlar.

 

Bazı sensör çeşitleri;

·         Abs hız sensörü

·         Basınç sensörü

·         Devir sensörü

·         Eksantirik sensör

·         Gaz kelebek sensörü

·         Hız sensörü

·         Isı sensörü

·         Kilometre sensörü

·         Krank devir sensörü

·         Lambda sensörü

·         Oksijen sensörü

·         Map sensörü

·         Motor devir sensörü

 

Sensör ve valf alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

·         Üretici firmanın markası

·         Fiyat karşılaştırması

·         Aracınızın markasına ve modeline uygunluğu

·         Bütçenize uygunluğu

 

Sensör ve valf fiyatları

Sensör ve valf konusunda diğer tüm sektörlerde olduğu gibi markasına, kullanılan malzemeye, ürün çeşidine göre ve satıcısına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Buradaki önemli husus hem kaliteli malzemeden yapılmış sensör ya da valf yardımcı malzemeleri bulmak hem de uygun valf grubuna ulaşabilmektir. Tüm sensör ve valf markalarını bulabileceğiniz ve bulduğunuz bu sensör ve valf parçalarını en iyi ve en uygun fiyatlarla karşılaştırabileceğiniz en iyi nokta otopracasec.com dur.

                                                   

Hemen sensör ve valf satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Her çeşit sensör ve valf ile ilgili kampanyalara otoparcase.com’ dan ulaşabilirsiniz. Sensör, valf ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitedir.

 

Egr valf, motor devir sensörü, map sensörü, oksijen sensörü, lambda sensörü, krank devir sensörü, kilometre sensörü, ısı sensörü, hız sensörü, gaz kelebek sensörü, eksantirik sensörü, devir sensörü, basınç sensörü, abs hız sensörü gibi parçaları otoparcasec.com’ da diğer sitelerden daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz ve güvenle kullanabilirsiniz.

 

Sensör ve valf değişimi nasıl yapılır?

Sensör ve valf değişimi gibi durumlarda en yakın yetkili servise gidilmelidir. sensör ve valf arızası durumunda parçaların uzman kişiler tarafından değiştirilmesi gereklidir. Uzman olmayan kişiler dışında ya da yetkili servisler dışında kimsenin değiştirmemelidir.

Oto Parça Seç