Oto Silecek

Oto Silecek Araç Yedek Parçaları

Oto Silecek
Silecek, arabalarda ön camın dışında, şoför ve yolcu tarafında, kimi taşıtlarda ise arka camda bulunan, elektrik gücüyle çalışan ve camdaki yağmur ve su damlalarını silmeye yarayan gereçtir. Silecekler araç modellerine göre farklılık gösterip bazı araçlar için universal (ortak) kullanım da mevcuttur. Silecek tipleri, şekilsel olarak, muz tip, telli tip, hibrit tip ve kullanıldığı yere göre ön silecek ve arka silecek şeklinde ayrılırlar.

Toplam Sayfa 1248


Oto Cam Silecekleri

Otomobiliniz için en doğru sileceği Oto Cam Silecekleri kategorisinden bulun.

Oto Cam Silecekleri, arabaların ön camında ve arka camında yer alan toz, kir ve yağmur suyu gibi unsurların şoför görüşünü engellememesi için konumlandırılmış her araçta bulunan mekanizmalardır. Pek çok oto cam silecekleri türü vardır. Bunlar aracınızın modeline, kullanım şekline ve cam büyüklüğüne göre değişim gösterir.

Oto cam sileceği, zamanla yıpranma gösterebileceğinden değiştirilmesi gerekecektir. Oto cam silecek değişimine sıfır veya ikinci el aracınız için ihtiyaç duyabilirsiniz.

Araçların farklı bölgelerinde yer alan ve farklı işlevlere yarayan pek çok oto cam silecek çeşidi vardır. Bunlardan bazıları şunlardır :

• Arka silecekler
• Cam silecekleri
• Far silecekleri
• Muz silecekleri
• Hibrid silecekleri
• Bosch silecekleri
• Araba silecekleri

Oto Cam Silecekleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto cam silecekleri, tercih edilecek oto cam sileceklerinin son derece kaliteli malzemelerden yapılması aranan en büyük özelliklerden bir tanesidir. Pek çok firma kazaları önleyen ve görüş açısını en iyi seviyeye getiren oto cam sileceklerinin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak araçlar için silecek üretimini gerçekleştirmektedir. Bu sebeple sileceklerinizi yeniletirken ve değiştirirken tek seferlik yüksek fiyatlarla bir araç sileceği tercih etmeniz sizin ve çevrenizdekilerin can sağlığını tehlikeye atmanızı engelleyecektir.

Aracınız için silecek alırken marka seçimi: Oto cam silecekleri seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer faktörler arasında yer almaktadır. Pek çok üretici kendi markasını ön plana çıkartmaya çalışsa da asıl sileceği kullananların yorumlarına dikkat ederek seçim yapmanız size fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda ikinci el bir araç sileceği seçmediğinizden de emin olmanız gerekmektedir. Stabil ve düzgün çalışan silecekler araç kullanımında güvenliğin artmasında önemli bir rol oynayacaktır.

Oto Cam Silecekleri Neden Ses Çıkartır? Araçların Sileceği Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Oto Cam sileceklerinin zamanla yaylarının gevşemesi sonucunda araç sileceklerinden ses gelmeye başlamaktadır. Aynı zamanda aracınızın sileceğinizin kaldırılması ve yerine yeterince oturulmaması sonucunda da silecekten ses gelmesi gibi problemler meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda teknik servis yardımıyla kısa süre içerisinde sorun ortadan kalkmaktadır. Oto cam silecekleriniz artık işlevini yitirmeye başladıysa, takılmalar meydana geliyorsa ve yeterli temizliği sağlayamayarak görüşünüzü kısıtlıyorsa sileceklerinizi yeniletmenizin zamanı gelmiş demektir. Araç cam silgisi görevini yerine getirmesi sileceklerin en önemli özelliğidir, bu görevi yerine getiremeyen silecekleri kullanmanın size bir faydası olmayacak aksine zararı olacaktır.

Araba Silecek Süpürgesi Nedir?
Araba Silecek Süpürgesi, farklı camlarda yer alarak aracınıza gelen kar, yağmur, çamur gibi çeşitli sıvıların silinmesinde yardımcı olmakla birlikte temizliği sağlar.

Aracınız için en iyi araba silecek ürünlerini Otoparcasec’den şimdi sipariş verebilirsiniz.
Oto Parça Seç