Oto Silecek

Oto Silecek Araç Yedek Parçaları

Oto Silecek
Silecek, arabalarda ön camın dışında, şoför ve yolcu tarafında, kimi taşıtlarda ise arka camda bulunan, elektrik gücüyle çalışan ve camdaki yağmur ve su damlalarını silmeye yarayan gereçtir. Silecekler araç modellerine göre farklılık gösterip bazı araçlar için universal (ortak) kullanım da mevcuttur. Silecek tipleri, şekilsel olarak, muz tip, telli tip, hibrit tip ve kullanıldığı yere göre ön silecek ve arka silecek şeklinde ayrılırlar.

Toplam Sayfa 867


OTO SİLECEKLERİ

 

Silecek Süpürgesi Nedir?

Silecek süpürgesi; farklı camlarda yer alarak aracınıza gelen kar, yağmur, çamur gibi çeşitli sıvıların silinmesinde yardımcı olmakla birlikte temizliği sağlar.

 

Otomobiliniz için en doğru sileceği Oto Silecekleri kategorisinden bulun.

Arabaların Oto Silecekleri, ön camında ve arka camında yer alan toz, kir ve yağmur suyu gibi unsurların şoför görüşünü engellememesi için konumlandırılmış her araçta bulunan mekanizmalardır. Pek çok oto silecek türü vardır. Bunlar aracınızın modeline, kullanım şekline ve cam büyüklüğüne göre değişim gösterir. Oto sileceği, zamanla yıpranma gösterebileceğinden değiştirilmesi gerekecektir. Oto silecek değişimine sıfır veya ikinci el aracınız için ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

Araç Silecekleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç silecekleri, tercih edilecek sileceğin son derece kaliteli malzemelerden yapılması aranan en büyük özelliklerden bir tanesidir. Pek çok firma kazaları önleyen ve görüş açısını en iyi seviyeye getiren sileceklerin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak araç silecek üretimini gerçekleştirmektedir. Bu sebeple sileceklerinizi yeniletirken ve değiştirirken tek seferlik yüksek fiyatlarla bir araç sileceği tercih etmeniz sizin ve çevrenizdekilerin can sağlığını tehlikeye atmanızı engelleyecektir.

 

Aracınız için silecek alırken marka seçimi

Araç sileceği seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer faktörler arasında yer almaktadır. Pek çok üretici kendi markasını ön plana çıkartmaya çalışsa da asıl sileceği kullananların yorumlarına dikkat ederek seçim yapmanız size fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda ikinci el bir araç sileceği seçmediğinizden de emin olmanız gerekmektedir. Stabil ve düzgün çalışan silecekler araç kullanımında güvenliğin artmasında önemli bir rol oynayacaktır.

 

Araç Silecekleri Çeşitleri Nelerdir?

Araçların farklı bölgelerinde yer alan ve farklı işlevlere yarayan pek çok araç silecek çeşidi vardır. Bunlardan bazıları;

 

·         Arka silecekler

·         Cam silecekleri

·         Far silecekleri

·         Muz silecekleri

·         Hibrid silecekleri

·         Bosch silecekleri

·         Araba silecekleri

 

olarak adlandırılmaktadır.

 

Araba Silecekleri Neden Ses Çıkartır? Araç Sileceği Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Araba sileceklerinin zamanla yaylarının gevşemesi sonucunda araç sileceklerinden ses gelmeye başlamaktadır. Aynı zamanda araç sileceğinizin kaldırılması ve yerine yeterince oturulmaması sonucunda da silecekten ses gelmesi gibi problemler meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda teknik servis yardımıyla kısa süre içerisinde sorun ortadan kalkmaktadır.

 

Araç silecekleriniz artık işlevini yitirmeye başladıysa, takılmalar meydana geliyorsa ve yeterli temizliği sağlayamayarak görüşünüzü kısıtlıyorsa sileceklerinizi yeniletmenizin zamanı gelmiş demektir. Silgi görevini yerine getirmesi sileceklerin en önemli özelliğidir, bu görevi yerine getiremeyen silecekleri kullanmanın size bir faydası olmayacak aksine zararı olacaktır.

Oto Parça Seç
Whatsapp Hattı
0530 667 37 32