Sinyal Lambası

Sinyal Lambası Araç Yedek Parçaları

Sinyal Lambası
Sinyal lambası, araçlarınızın önünde, yanında veya arkasında bulunan, hangi yöne dönüleceğini belirten, kısa aralıklarla yanıp sönen küçük lambalardır. Günümüzde sinyal lambaları, ledli ve kayar çeşitler ile genişlemektedir. Sinyal lambaları yakan düzenek sinyal kollarıdır. Flaşör (dörtlü) yakıldığında da sinyal lambaları kısa aralıklarla yanıp sönerler.

Toplam Sayfa 105


SİNYAL LAMBASI

 

Sinyal lambası, ülkelere göre konumunda değişiklik gösteren bir otomotiv parçasıdır. Araçların önünde arkasında bazı araçlarda da yanlarında olan direksiyonun yanında bulunan bir kol aracılığıyla yön verilen kısa aralıklarla yanıp sönen aracın nereye döneceğini haber veren uyarıcı lambalardır. Gelişen teknolojiyle birlikte sinyal lambaları da gelişime uğramıştır. Artık led lambalar ile kayar şekilde yanan sinyaller yapılmaya başlanmıştır eski sinyallere göre daha estetik görünüme sahip olmuşlardır.

 

Sinyaller genellikle önden, arkadan ve yanlardan olmasının sebebi aracın sağında solunda ve arkasındaki diğer sürücülerin ve aracı kullan kişinin diğer araçların nereye döneceğini anlamalarını sağlayan bir araçtır. Bunların dışında trafik lambası olmayan noktalarda yayalar için araçların nereye döneceğini anlamak için önemlidir.

 

Sinyal lambası genellikle lambaların patlaması, yanması ya da sinyal lambalarının kırılması nedeniyle değiştirme ihtiyacı doğması sonucu değiştirilmektedir. Sinyal lambaları da farlar olduğu gibi matlaşma olabilmektedir bu durumu çeşitli malzemelerle çözümlemek kolaylaşmıştır ve birçok insan eski sinyal lambalarını parlatmaktadır.

 

Sinyal lambası satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

· Üretici firmanın markası

· Fiyat karşılaştırması

· Aracınızın markasına ve modeline uygunluğu

· Bütçenize uygunluğu

 

Sinyal lambası fiyatları

Sinyal lambası, diğer tüm sektörlerde olduğu gibi markasına, kullanılan malzemeye, ürün çeşidine göre ve satıcısına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Sinyal lambası aracın modeline ve markasına uygun olarak satın alınır. Buradaki önemli husus hem kaliteli malzemeden yapılmış sinyal lambası bulmak hem de uygun sinyal lambasına ulaşabilmektir.

 

Örneğin sinyal lambası başka bir internet sitesinde pahalıyken otoparcasec.com’da ekonomik bir fiyata satın alabilirsiniz. Bütçenizi belirledikten sonra ve fiyat karşılaştırması yaptıktan sonra en uygun ve en kaliteli ürüne ulaşmak hem paranızı yanlış bir şekilde harcamanızı engeller hem de kaliteli bir ürün almış olursunuz. Bunun için alacağınız her oto yedek parçası için fiyat araştırması yapmak önemlidir.

 

Hemen sinyal lambası satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. İstediğiniz sinyal lambası markalarını ve sinyal lambaları ile ilgili kampanyalara otoparcase.com’ dan ulaşabilirsiniz. Sinyal lambası fiyatları konusunda en uygun fiyat garantisi ve sinyal lambası ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitedir.

 

Sinyal lambası değişimi nasıl yapılır?

Sinyal lambası, aracın elektronik sistemine bağlıdır ve aracın kaportasına çeşitli vida ve plastik pimlerle sabitlenmiştir. Bunun gibi sebeplerden dolayı sinyal lambası değişimi için uzman ekipler tarafından yapılması gereken önemli bir parçadır. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılması hayati tehlike taşımaktadır ve dönüşü olmayan sıkıntılara yol açabilir.

Oto Parça Seç