Triger Kayışı

Triger Kayışı Araç Yedek Parçaları

Triger Kayışı
Triger kayışı, motorlarda silindir kapağında bulunan egzantrikler ile motor bloğunun en alt kısmında yer alan krank mili çıkıntısı arasında çalışan, kasnaklar ve rulmanlar yardımı ile boylamasına yerleştirilen kayışlardır.

Toplam Sayfa 1029


TRİGER (EKSANTRİK RULMAN KİTİ)

Araç Triger Kayışı Seti, bozulduğunda araç motorunun araçlarda krank mili ile eksantrik mili arasındaki hareket iletimini sağlayamaz. Triger kayış setleri, motorda oldukça önemli bir görevi üstlenen kritik bir parçadır. Yıllar geçtikçe ve araç kilometresi arttıkça belirli aralıklarda yenilenmesi gerekir. Triger kayış setlerini Otoparcasec’den güvenle satın alabilirsiniz.

Araç triger kayışı, araçlar içerisinde yer alan motorların silindir kapağında yer alan eksantrikler ile motor gövdesinin en alt tarafından yer alan krank milli çıkıntısı arasında bir konumda çalışan, boylamasına yerleştirilen kayışlara denir.

Triger kayışları, motor kısmında oldukça önemli bir yere sahip olan parçadır. Aracın yaptığı kilometreye göre belirli aralıklarla değişilmesi, yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda tahrip olabilecek olan bu parçalar koparak motorda çok büyük ve maliyetli hasarlara yol açabilir.

Bu gibi hasarlarla karşılaşmamak adına araç triger kayışlarının sürekli olarak kontrol edilmesi ve gerektiği durumlarda değiştirilerek aracın bakımının sağlanması gereklidir. Aksi durumda çok büyük hasarlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaliteli oto parçalarına da ihtiyacınız olabilir.

Araç Triger Kayışı Nedir? Araçların Triger Kayışı Neden Kopar?

Eksantrik mili triger araç kayışı, krank milinden aldığı hareketi eksantrik miline ileterek supap kısımlarının açılıp kapanmasına imkân veren bir parçadır. Ayrıca otomobillerin modeline göre motor soğutma sistemi içerisinde bulunan devridaim pompasına da hareket vermektedir. Oto triger kayışı sayesinde motor içerisindeki dönen parçalar işlevsellik kazanır.

Triger kayışının kopmasına ve zamanla aşınmasına neden olan sebepler;

• Motor içindeki aşınma ve sürtünme nedeniyle triger kayışının zarar görmesi
• Araç bakımının zamanında yapılmaması
• Triger kayışının sıklıkla değiştirilmemesi
• Kaliteli triger kayışı kullanılmaması
• Aşırı debriyaj kullanımı

Bu gibi önemli görevlere sahip olan oto triger kayışlarını firmamız üzerinden sipariş ederek aracınıza kazandırabilirsiniz. Böylelikle hem aracınızın daha verimli çalışmasını sağlayacak hem de olası hasarlar karşısında önleminizi alabileceksiniz.

Araç Triger Kayışı Seti Fiyatları

Araç triger kayış seti fiyatları çeşitli özelliklerine ve kalitesine göre değişkenlik gösterebilir. Siz de en uygun araç triger kayışı seti fiyatı için firmamız üzerinden araştırmalar yaparak ihtiyacınıza uygun araç parçalarını temin edebilirsiniz. Bununla birlikte triger eksantirik kayış fiyatı için de araştırmalar yapabilirsiniz.

Aracınız için önemli bir parça olan triger kayış gergisi, triger kayış gibi oto parçalarını otoparcasec.com sitesi üzerinden temin etmek mümkün. Siz de en uygun eksantrik kayış fiyatı, triger eksantrik kayış fiyatı ve triger kayış gergisi fiyatı için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sektöre hâkim ve deneyimi yüksek olan firmamız çeşitli oto parçalarını hizmetinize sunarak kaliteli biçimde size ulaştırmayı amaçlamaktadır. Uygun fiyat tarifeleri ile de müşteri memnuniyeti her zaman yüksektir.
Oto Parça Seç