Vites Topuzu ve Körüğü

Vites Topuzu ve Körüğü Araç Yedek Parçaları

Vites Topuzu ve Körüğü
Vites topuzu ve körüğü, araç vitesinin kolay tutulmasını sağlamak, kirden korumak ve şık görünümünü sağlamak adına kullanılan malzemelerdir. İhtiyaca göre nikelajlı olarak ta kullanılabilirler.

Toplam Sayfa 6


VİTES TOPUZU VE KÖRÜĞÜ

 

Vites topuzu ve körüğü nedir

Vites topuzu ve körüğü araç içerisinde vitesin görünümünü güzelleştirmek ve vitesin rahat kavranmasını sağlamak amacıyla tasarlanmış bir aksesuar parçasıdır. Vites topuzu ve vites körüğü için malzeme ve tasarım sınırsız denecek kadar çoktur. Vites topuzu için ahşap, metal, plastik, cam, taş gibi birçok malzeme kullanılarak yapılan tasarımlar kullanılabilir. Vites körüğü için suni deri, doğal deri çeşitli benzer malzemeler kullanılmaktadır. Vitesler otomatik, yarı otomatik ve manuel olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Vites kolu, vites körüğü ve vites topuzu olarak üç parça ana işlev gören parçalardır.

 

Vites körüğü ise hem ergonomisi açısından hem de temizlik açısından kolaylık sağlayan bir unsurdur.

Vites topuzları, araç markalarına göre tasarımsal ve kullanımda farklılıklar gösterir. Örneğin Opel vites topuzu ile başka markanın vites topuzu birçok yönden farklılıklar göstermektedir. Ağırlıklı olarak yuvarlak vites topuzu ilgi çekmektedir. Bunun sebebi de muhtemelen ergonomik yapısından dolayı avuç içine rahat oturması olabilir.

 

Araçların sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için vites çok önemli bir unsurdur. Bu unsur sağlıklı olduğu takdirde araç kullanılabilir. Manuel vitesler için vites kolu kedi boşluklarına sağlıklı bir şekilde oturması açısından önem taşır. Manuel vites topuzunun üstündeki grafikte vites numaraları ve kademeleri yer almaktadır buda vites atarken kolaylık sağlamaktadır.

 

Vites topuzunun kirlenmesini ve güzel görünmesini sağlamak içim vites topuzu kılıfı kullanmakta fayda görülmektedir. Bunun dışında spor amaçlı kullanılan araçlarda spor vites topuzu kullanımı sürüş performansındaki etkisinden dolayı çokça tercih edilen bir aksesuar parçasıdır.

 

Vites topuzu fiyatları

Vites topuzu her marka ve model için ayrı özellikleri olan bir aksesuar ya da yedek parçadır. Üreten firmalara bağlı olarak fiyatlarda çeşitlilik söz konusudur. Bu gibi durumlarda fiyat ve kalite performansı olarak doğru noktaya ulaşmak önemli bir konudur. Çeşitlilik ve bu çeşitliliklere ulaşma konusunda en uygun fiyatlarla birlikte, alıcıya sunabilmek önemli bir misyondur. Bu bağlamda otoparcasec.com tüm vites topuzu ve vites körüğü için ihtiyaçlarınıza uygun kaliteli ve ekonomik ürün ihtiyacınızı karşılayacak en doğru noktadır.

 

Hemen vites topuzu ve körüğü satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Oto vites topuzu ve oto vites körüğü ile alakalı tüm markalara ulaşabileceğiniz kampanyalardan haberdar olabileceğiniz en doğru adres otoparcasec.com dur. Vites topuzu ve vites körüğü ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitedir.

 

Vites topuzu ve körüğü değişimi nasıl yapılır?

Vites topuzu ve vites körüğünün montajının profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Uzmanlığı olmayan insanların yapamayacağı ya da yapma teşebbüsünde bulunmaması gereken bir işlemdir. Yetkili servisler tarafından dikkatlice vites topuzu ve vites körüğünün değişim işlemi yapılmalıdır.

Oto Parça Seç