Volan

Volan Araç Yedek Parçaları

Volan
Debriyaj volanı, aktarma organları içerisinde yüksek eylemsizlik momentine sahip oldukça ağır bir elemandır. Volan, genellikle krank miline doğrudan bağlıdır. Motor hareketi devam ettikçe onunla birlikte dönmeye devam eder. Debriyaj, volanın üzerine monte edilir.

LUK 410 0139 10
Toplam Sayfa 86


Debriyaj Volanı

Volan, krank miline bağlı çalışan ve motor hareketine göre onunla birlikte dönen motor parçasıdır. Volanlar, motorun devrinin gerçekleşmesinde önemli bir role sahiptir. Otoparcasec.com ile aracınız için en iyi debriyaj volan parçalarını bulabilirsiniz.

Debriyaj volanı, volanın üzerine sabitlenen parçadır. Debriyaj volant arızası oluştuğunda bu arızanın nereden kaynaklandığı uzman servislerce incelenip tespit edilmelidir. Bu arızalar debriyajın volan dişlisi aşınması sonucu veya debriyaj merkezi arızası kaynaklı oluşmuş olabilir.

Debriyaj Volanı Nasıl Zarar Görür?

Debriyaj Volanı, motorun çalıştığında hareketini sisteme aktarma görevini, motorun hareketini şanzımana iletme görevini, dönüş hareketinde enerjiyi koruma görevini, daha titreşimsiz bir dönüş yapma olanağını sağlama görevini yerine getirmektedir.

Debriyaj volan dişlisi değişimleri için gerek bireylere gerekse bu işlemi yapan servislere satışını sunduğumuz parçalar piyasadaki debriyaj volant fiyatları incelendiğinde en uygun fiyatlandırmaya sahiptir. Yıllardır sektördeki tecrübemiz ve üstün hizmet kalitemiz sebebiyle debriyaj volant fiyatı konusunda da müşterilerimize ayrıcalık sağlamaktayız.

Debriyaj volanının bozulması aracın çalışırken marşa basılması, marş dinamosuna bağlı bozulmalar ve eskimeye dayalı olarak meydana gelmektedir. Debriyaj volanının bozulması, kırılması ya da aşınması motoru etkileyeceği için çok önemlidir. Araç volant arızası oluştuğunda, böyle bir durumda bu parçanın değişiminin yapılması gerekmektedir.

Volan dişlisinin değişiminde şanzımanın açılmadan çıkartılması gerekir. Şanzımanın üstünde yer alan volan dişlisinin sökülmesi ve yenisinin montajı hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Zahmetli ve uzun süren bir işlem olması nedeniyle bu konuda deneyimli servisler tarafından yapılması önerimizdir.

Baskı Balata Volant Dişlisi Değişimi Nasıl Yapılır?

Baskı balata volant bölümünde oluşan arızaları giderme konusunda yetkili servisin yönlendirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Yetkili servis tarafından belirlenen arızada değişmesi gereken parçalar tespit edilerek bu parçaların yenilenmesi sağlanır.

Debriyaj volanı fiyatları ve volant dişlisi fiyatı incelendiğinde sektörde yarattığımız fark açıkça görülmektedir. Kaliteli ve zengin ürün çeşitliliğimizle, müşteri odaklı hizmet anlayışımızla uzun yıllar sektördeki liderliğimizi koruyarak sizlere hizmet sunmayı hedeflemekteyiz.

Otoparcasec.com sitesi olarak müşterilerimize 7 gün 24 saat parça tedariği sağlayarak ve bu ürünleri en hızlı şekilde sizlere ulaştırarak hizmet vermekteyiz. Uyguladığımız fiyat politikası tüm müşterilerimizde memnuniyet yaratmaktadır.

Otoparcasec.com, arıza durumlarında gerek duyulacak debriyaj volant seti çeşitleri ve tüm yedek parçalar web sitemizde satışa sunmaktadır.
Oto Parça Seç