Yakıt Hortumu

Yakıt Hortumu Araç Yedek Parçaları

Yakıt Hortumu
Yakıt hortumu, dizel, biyodizel, çok çeşitli etanol, metanol bazlı, benzinli yakıt alternatifleri, farklı kimyasal bileşimlere sahip akaryakıt ve buhar yakıt türlerinin aktarımında kullanılan, bu yakıtların aşındırıcı özelliklerine dayanıklı hortumlara verilen genel isimdir.

Toplam Sayfa 14


YAKIT HORTUMU

 

Yakıt hortumu, araçlarda bulunan yakıtın depodan motora kadar olan mesafenin bir kısmında yakıt aktarımı sağlamak için kullanılan parçadır. Yakıt hortumu özellikleri çeşitli yakıtlar için kullanıldıklarından dolayı yakıtların kimyasal etkilerinden etkilenmeyecek özelliklere sahip parçalardır. Bu yakıtlar benzin, dizel, biyodizel yakıtların içerisinde bulunan katkılardan dolayı aşındırıcı özelliğe sahiptirler. Bu bağlamda yakıt hortumu tüm bu etkilere karşı dayanıklı olmak durumundadır.

 

Yakıt hortumu ne işe yarar?

 

Yakıt hortumu, araç deposunda bulunan yakıtın motora kadar olan hattın bir kısmında var olan ve yakıtın motora taşınmasını sağlayan hortum çeşididir. Çeşitli yakıt gruplarına göre çeşitlikler ve farklılıklar gösteren bir malzemedir. Yakıt hortumlarına çeşitli sınıflandırmalar yapılmaktadır örneğin benzin hortumu gibi.

 

Yakıt hortumu alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

·         Üretici firmanın markası

·         Fiyat karşılaştırması

·         Aracınızın markasına ve modeline uygunluğu

·         Bütçenize uygunluğu

 

Yakıt hortumu fiyatları

Yakıt hortumu fiyatları konusunda diğer tüm sektörlerde olduğu gibi markasına, kullanılan malzemeye, ürün çeşidine göre ve satıcısına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Buradaki önemli husus hem kaliteli malzemeden yapılmış yakıt aktarma hortumu ya da yakıt hortumu yardımcı malzemeleri bulmak hem de uygun yakıt hortumu grubuna ulaşabilmektir. Tüm yakıt hortumu markalarını bulabileceğiniz ve bulduğunuz bu sigorta parçalarını en iyi ve en uygun fiyatlarla karşılaştırabileceğiniz en iyi nokta otopracasec.com dur. Örneğin yakıt hortumu konektörü, yakıt hortumu 10mm, yakıt hortumu çekvalf, brülör yakıt hortumu gibi parçaları otoparcasec.com’ da diğer sitelerden daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz ve güvenle kullanabilirsiniz.

 

Hemen yakıt hortumu satın al

Oto yedek parça sektöründe en önemli tedarikçi olma yolunda önemli bir konuma sahip otoparcasec.com müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmakta ve kaliteli ürün temini konusunda titizlikle davranmaktadır. Her çeşit araç yakıt hortumu ile ilgili kampanyalara otoparcase.com’ dan ulaşabilirsiniz. Araba benzin aktarma borusu fiyatı konusunda en uygun fiyat garantisi ve yakıt boşaltma hortumu ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz otoparcasec.com, en iyi fiyat en kısa sürede teslimat, satış sonrası hizmet, aracınıza uygun parça bulunması, kuvvetli iletişim gibi temel prensiplerin üzerine kurulu bir web sitedir. Çeşitli markaların örneğin, audi yakıt hortumu, aveo yakıt hortumu, bmw yakıt hortumu gibi ürünlere en uygun fiyatlarla otoparcasec.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Yakıt hortumlarına brülör yakıt hortumu çeşitli sınıflandırmalar yapılmaktadır.

 

Yakıt hortumu değişimi nasıl yapılır?

Benzin hortumu arızası, gibi durumlarda en yakın yetkili servise gidilmelidir ve arızası giderilmelidir. Benzin bidonu hortumu, problem yaşatmaya başladığı anda uzman kişiler tarafından değiştirilmesi gerekli olan bir parçadır. Yakıt hortumu montajı esnasında yakıt hortumu kelepçesi doğru oranda sıkılmalıdır. örnek vermek gerekirse Tofaş marş otomatiği arızası, gibi çokça rastlanan arıza durumlarında yetkili servisler de ya da profesyonel yardım alınması gerekir. 

Oto Parça Seç